У Львові стартувала акція "Дихайте на повні груди"

У Львові стартувала акція "Дихайте на повні груди"

У Львові стартувала акція "Дихайте на повні груди"
Фото: Суспільне Львів

У Львові стартувала акція "Дихайте на повні груди". До кінця березня у трьох львівських медзакладах можна пройти спеціальне обстеження легень спірографію. Так за допомогою спеціального приладу вимірюють об’єм легень. Це дозволяє виявити недуги легень на ранніх стадіях або ж поставити правильний діагноз. Про це Суспільному розповіла завідувачка пульмонологічного відділення Юлія Кулітка.

Серед тих, хто прийшов пройти обстеження легень — львів’янин Володимир Матківський.

"Потрібно прийти, потрібно бажання, потрібно про своє здоров’я піклуватися. І приймати лікування вчасно і кого турбує — обов’язково потрібно проходити", — каже пацієнт Володимир Матківський.

У Львові стартувала акція "Дихайте на повні груди"
Пацієнт Володимир Матківський. Фото: Суспільне Львів

Дослідження триває кілька хвилин. У такий спосіб можна дослідити об’єм легень та те, чи правильно вони працюють, розповідає медична сестра Надія Гаврищук.

"Після спірографічного дослідження ми можемо сказати пацієнту, який в нього є об’єм, чи є обструкція, чи є дихальна недостатність. Потім з результатом дослідженням пацієнт йде до лікаря, який вже може більш детально все йому обґрунтувати", — каже медсестра Надія Гаврищук.

За словами завідувачки пульмонологічного відділення міського лікувального-діагностичного кабінету Юлії Кулітки, таке обстеження першочергово потрібно проходити курцям, а також тим, хто перехворів на коронавірус.

"Після коронавірусу — так, тому що це є ураження легеневої тканини. Взагалі, ті люди, які мають проблеми із диханням: кашель, задишка, або болі в грудній клітці, вони всі мають пройти це обстеження. Процедура доволі швидка, ніякої особливої підготовки не потрібно, просто пацієнт має не їсти і не пити перед обстеженням приблизно годину", — каже завідувачка пульмонологічного відділення Юлія Кулітка.

Перевірити стан легень у межах цієї акції безкоштовно можна попередньо записавшись у трьох медзакладах міста на вулицях: Коновальця, Лемківській та Ужгородській до кінця березня.

Читайте також

Здали кров і отримали квитки на культурні події: понад 270 львів'ян доєдналися до акції "Наповнення"

На початок