Італієць зізнався, що крав неопубліковані рукописи, щоб читати книги до того, як ті зʼявляться у магазинах

Італієць зізнався, що крав неопубліковані рукописи, щоб читати книги до того, як ті зʼявляться у магазинах

Італієць зізнався, що крав неопубліковані рукописи, щоб читати книги до того, як ті зʼявляться у магазинах
Фото: Facebook/Рівненська обласна бібліотека для молоді

Колишній працівник видавництва Simon & Schuster Філіппо Бернардіні вибачився за свій злочин – його звинувачують у крадіжці понад 1000 неопублікованих рукописів. Про це 13 березня повідомило видання The Bookseller.

У судових документах йдеться, що Бернардіні, крім того, що визнав злочин, виправдовує свій вчинок тим, що "хотів читати книги до того, як вони з'являться в магазинах".

"Були часи, коли я читав рукописи і відчував особливий і унікальний зв'язок з автором, ніби я був редактором цієї книги", — додав він.

Водночас витоку рукописів в інтернет не було: "Я ніколи не зливав ці рукописи. Я хотів тримати їх близько до грудей і бути одним з небагатьох, хто плекав їх раніше за інших, до того, як вони опиняться в книгарнях".

Прокурори стверджують, що Бернардіні видавав себе за літературних агентів, редакторів та інших осіб, залучених до видавничих процесів, щоб незаконно отримувати неопубліковані рукописи літературних творів.

Італієць зізнався у крадіжці понад 1000 неопублікованих рукописів
Книжки Фото: Getty Images (ілюстративне)

"Одного разу я створив фальшиву електронну адресу людини, яку знав у видавничій індустрії, і відправив їй електронного листа з проханням надіслати рукопис до публікації. Я писав у стилі та мовою, які використовували мої колишні колеги. Цей запит був успішним", — зазначив він.

Таким способом він отримав понад тисячу рукописів. Відомо, що жертвами шахрая стали Маргарет Етвуд, Саллі Руні, Ієн Мак’юен, Ітан Гоук та багато інших.

Адвокатка Бернардіні Дженніфер Браун зазначає, що той уже "зазнав професійної та репутаційної руйнації" і був "фактично заборонений у видавничій індустрії", що було "особливо боляче" для нього, зважаючи на "його бажання відчувати себе інсайдером індустрії".

Письменник Андрій Курков увійшов до довгого списку Міжнародної Букерівської премії-2023

ФБР заарештувало його в аеропорту Кеннеді в січні 2022 року, а у січні 2023 року він визнав себе винним за одним пунктом звинувачення в банківському шахрайстві.

Вирок Бернардіні винесуть у федеральному суді Манхеттена 5 квітня. У межах визнання своєї провини він погодився виплатити реституцію у розмірі 88 000 доларів (понад 3 мільйони гривень).

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок