Відбулися обшуки у Запорізькій обласній дитячій лікарні: що відомо

Відбулися обшуки у Запорізькій обласній дитячій лікарні: що відомо

Відбулися обшуки у Запорізькій обласній дитячій лікарні: що відомо
Юрій Борзенко|Запорізька обласна дитяча лікарня. Колаж Суспільного. Фото: Суспільне Запоріжжя

14 березня у головного лікаря Запорізької обласної дитячої лікарні Юрія Борзенка відбулися обшуки. Слідчі дії тривали вдома та у медзакладі.

За словами Юрія Борзенка, вдома у нього перевірили ноутбук та телефон. У лікарні обшуки тривали з 8-ої до 13-ої години.

"Вдома перевірили шафи. На роботі вилучили документи, які відносилися до закупівлі томографа: правильно чи не правильно була проведена закупівля цього томографу."

Раніше Суспільне повідомляло, що 6 лютого прокуратура Запорізької області подала позов до Господарського суду з вимогою повернути 16 млн гривень за томограф, який так і не встановили у дитячій лікарні. Згідно з даними прокурорів, у травні 2022 року, за результатами публічних закупівель, між дитячим закладом охорони здоров’я та суб’єктом господарювання був укладений договір щодо встановлення комп'ютерного томографа. Попри те, що кошти були перераховані, обладнання у медзакладі не з'явилося й донині.

Обшуки 5-та дитяча лікарня
Фото: Суспільне Запоріжжя

Зі слів головного лікаря медзакладу, томографа досі немає через відсутність ремонту приміщення:

"Це швидко не проходить. Зробити наперед ремонт приміщення під томограф не можливо, тому що він робиться під тип томографа. Було зроблено літом корегування проєкту, але грошей на капітальний ремонт виділено не було. Бо є постанова Кабміну, яка не дає можливості проводити капітальні ремонти за бюджетні кошти".

Обшуки 5-та дитяча лікарня
Юрій Борзенко, головний лікар Запорізької обласної дитячої лікарні. Фото: Суспільне Запоріжжя

Юрій Борзенко повідомив, що у пошуку коштів медзаклад звернувся до міжнародних організацій за допомогою. Відгукнувся дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФСпеціалізована структура ООН, створена 11 грудня 1946 року. ЮНІСЕФ є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей, який працює у понад 190 країнах і територіях світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя)

"ЮНІСЕФ провели корегування проєкту, що був зроблений у 21 році, провели тендер. І з 21 січня 2023 року проводять ремонтні роботи".

Обшуки 5-та дитяча лікарня
Фото: Суспільне Запоріжжя

На запитання журналістки Суспільного щодо співробітництва з заступницею голови ЗОВА Златою Некрасовою, Юрій Борзенко відповів наступне:

"Зі Златою Некрасовою було в одному - вона, як профільний заступник голови ЗОВА, до неї зверталися за виділенням коштів на придбання томографу. Більше співробітництва ніякого з нею не було."

Досудове розслідування у цій справі здійснюють слідчі відділу поліції № 4 Запорізького районного управління поліції.

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Вибір редакції

На початок