Суд у справі загибелі дитини в ДТП на Хортиці: винуватцю не змінили терміну покарання

Суд у справі загибелі дитини в ДТП на Хортиці: винуватцю не змінили терміну покарання

Суд у справі загибелі дитини в ДТП на Хортиці: винуватцю не змінили терміну покарання
Засідання Запорізького апеляційного суду, 14 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запорізькому апеляційному суді не підтримали прохання обвинуваченого у дорожньо-транспортній пригоді щодо зміни йому терміну покарання — залишили у силі попередній вирок. Євген Матюх був засуджений до 7 років позбавлення волі за аварію, що спричинила смерть 4-річної Уляни Покровської.

Про це повідомили 14 березня кореспонденти Суспільного Запоріжжя, які побували у залі суду.

Як раніше повідомляло Суспільне, 29 серпня 2021 року на острові Хортиця запоріжанин Євген Матюх перевищив швидкість і скоїв наїзд на пішоходів: родину Покровських – чоловіка, дружину та їхню 4-річну доньку. Від травм дитина померла у лікарні 4 вересня. Водій транспортного засобу перебував в стані алкогольного сп’яніння. В його крові виявлено 1,6 проміле алкоголю.

Суд у справі загибелі дитини в ДТП на Хортиці: винуватцю не змінили терміну покарання
Бабуся Наталія Купрєєва та мати загиблої дівчинки. Фото: Суспільне Запоріжжя

“Немає в нього жалості, любові до дітей. У нас Уляна народилася у важких пологах. Але вона була абсолютно здоровою дівчинкою. Я кажу: от скажи мені, в мене загинула онучка, 4 роки. Як ти міг “частково прийняти провину”? Ручки, ніжки окремо? Скажи мені. Вона загинула. Він нічого не міг сказати. Він просто сів”, — говорить бабуся загиблої дівчинки Наталія Купрєєва.

Засуджений Євген Матюх висловив готовність спокутувати провину на фронті, захищаючи Україну. Його адвокат також пропонував зменшити термін покарання — до 5 років позбавлення волі. Однак, судді це не підтримали.

Від коментарів Суспільному Євген Матюх та його адвокат відмовилися. Родина Покровських просила збільшити винуватцю аварії термін покарання — до 10 років. Але це суд теж відхилив.

Суд у справі загибелі дитини в ДТП на Хортиці: винуватцю не змінили терміну покарання
Подружжя Покровських на засіданні суду, 14 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

До касаційного суду Покровські не звертатимуться, розповіли Суспільному. Кажуть: задоволені тим, що засуджений залишиться за гратами.

Що відомо

  • 29 серпня 2021 року на острові Хортиця запоріжанин Євген Матюх перевищив швидкість і скоїв наїзд на пішоходів: родину Покровських – чоловіка, дружину та їхню 4-річну доньку. Від травм дитина померла у лікарні 4 вересня.
  • Подовжити запобіжний захід, але до застави запровадити додаткові обов’язки, таке рішення ухвалив 19 листопада 2021 року суддя Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя Віталій Макаров щодо запоріжця Євгена Матюхи;
  • 8 вересня у Ленінському районному суді Запоріжжя Євгену Матюху, якого 31 серпня суд відправив під домашній арешт на два місяці, планували змінити запобіжний захід. Водія, якого підозрюють у скоєнні аварії на острові Хортиця, не заарештували – він не з’явився до суду;
  • 10 вересня Євгенові Матюху змінили запобіжний засіб на тримання під вартою протягом 60 діб з правом внесення застави 181 тисяча 600 гривень;
  • 19 листопада, суддя Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя Віталій Макаров, подовжив запобіжний захід;
  • 12 січня 2022 відбувся суд у справі загибелі дитини в ДТП на Хортиці: обвинувачуваний не визнає своєї вини повністю.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок