У Миколаєві завдяки казахській діаспорі 14 березня відкрили юрту незламності. У ній можна зарядити гаджети, зігрітися, випити чаю, а також ознайомитися з колоритом культури Казахстану.
Про це з місця події повідомляє кореспондент Суспільного.
Ідея створити юрти незламності виникла на початку січня 2023 року, говорить співорганізатор проєкту Сергій Нагорняк. Тоді ж перша така споруда з'явилася у Бучі. Реалізувати ідею допомагають казахські бізнесмени.
"Вони запитували: що вам потрібно, чим допомогти, щоб пережити цю зиму? Зрозуміло, що Казахстан не може надавати зброю, в них її у самих немає. Але безпосередньо бізнес Казахстану і громадяни підтримують сьогодні українців. Якраз почали з'являтися пункти Незламності, з'явилася ідея встановити казахські юрти й зробити юртами незламності", — розповів Сергій Нагорняк.
"Казахи розуміють, що Росія зазіхає і на їхню країну теж".

Працюватиме юрта незламності з 9:00 до 19:30 щоденно. Проте з 1 квітня графік можуть змінити.
"Юрта має Starlink, генератор, альтернативне живлення. В холодну пору люди могли зігрітися, випити кави чи чаю, підзарядити телефони. Сьогодні вже більше в нас наповнення, це більше культурний центр, щодня в наших юртах проходять різні майстер-класи для дітей і дорослих: малювання, вишивка, обмін малюнками з казахськими дітьми, домедична допомога", — сказав співорганізатор проєкту.

На місці чергуватимуть українські та казахстанські волонтери. Покриття дозволить юрті витримати сніг та дощ, каже бізнесмен і волонтер Айдос Мукатаєв.
"Це дванадцятиканатна юрта. Там десь, якщо не помиляюсь орієнтовно 69 квадратних метрів. Місткість – не знаю. Якщо так порахувати, мабуть, понад 100 людей, туди увійдуть. І ми сьогодні це бачили", — говорить Айдос Мукатаєв.

На заході миколаївців пригощали смаколиками та веселили піснями ансамбль "Узори" та військовий оркестр 406-ої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова.
"В юрті дуже гарно. Я запитала: "А що в таких юртах люди живуть?". А мені сказали, що це королівська юрта. Молодша сестра зараз живе в Екібастозі, я зняла це все і відправлю їй. Там і племінники мої. Тому, коли побувала в юрті – ніби побувала в них в гостях", розповідає жителька Миколаєва Тетяна.

Раніше юрти вже облаштували у Бучі, Києві, Харкові, Дніпрі, Львові та Одесі за кошти казахського благодійника.
Що відомо про "юрту незламності"
- На початку нового року у Бучі на Київщині за сприяння казахського народу відкрили першу "юрту незламності" — пункт обігріву і місце з альтернативним джерелом енергії. Бучанська міська рада повідомила, що юрту відкрили за підтримки посольства Казахстану в Україні.
- На сайті російського МЗС з’явилось прохання від ЗМІ прокоментувати появу "юрти незламності". Офіційна представниця російського МЗС Марія Захарова відписала, що на це питання вже звернули увагу офіційних представників Казахстану.
- У зовнішньополітичному відомстві країни-агресора Росії вважають, що широке обговорення цієї теми у ЗМІ має на меті зашкодити російсько-казахстанському партнерству.
- В МЗС Казахстану заявили, що не вбачають у встановленні "юрти незламності" якоїсь проблеми, і це була приватна ініціатива.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.