У Києві вшанували воїнів, загиблих російсько-українській війні

У Києві вшанували воїнів, загиблих російсько-українській війні

У Києві вшанували воїнів, загиблих російсько-українській війні
Родичі загиблих бійців біля Стіни пам'яті. Київ. 14 березня 2023 р. Фото: Владислав Мусієнко/Суспільне

З нагоди Дня добровольця у вівторок, 14 березня, у Києві біля Стіни пам’яті загиблих за Україну, що неподалік Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, вшанували пам'ять військових, які загинули у російсько-українській війні.

Зокрема, згадали добровольців, які після Революції Гідності у березні 2014 року вирушили боронити суверенітет України на сході й не повернулися з бойового завдання, повідомляє кореспондентка Суспільного Дар'я Григоренко.

День добровольця біля Стіни пам'яті
Панахида біля Стіни пам'яті. 14 березня 2023 р. Фото: Дар'я Григоренко / Суспільне

Після хвилини мовчання відбулася панахида за загиблими з 2014 року. Присутні запалили лампадки і поклали квіти до Стіни пам'яті.

День добровольця у Києві
Родичі загиблих бійців біля Стіни пам'яті. Київ. 14 березня 2023р. Фото: Владислав Мусієнко/Суспільне

"Відзначення Дня добровольця, особливо під час воєнного стану, є важливим кроком для визнання їхнього внеску в захист Батьківщини. Саме добровольці у непростий для України час дев'ять років тому стали на захист рідної землі. Завдяки їхній мужності та відданості національним інтересам нам удалося зупинити країну-агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти українське військо", – зазначає мати загиблого бійця Євгена Харченка, голова ГО "Незламні Матері України" Наталія Харченко.

Жінка розповіла, що її син у 2014 році вступив до добровольчого батальйону "Донбас". Загинув в Іловайському котлі.

"Мій син один із перших прийшов з власної волі до лав Національної гвардії у складі бойового батальйону "Донбас". Тоді вони одні із перших стали на захист проти російського окупанта. Він загинув у 14 році при виході з Іловайська, в тому самому "зеленому коридорі", — розповіла Наталія Харченко.

Родичі біля стіни пам'яті
Родичка загиблого військового біля Стіни пам'яті. 14 березня 2023 р. Фото: Владислав Мусієнко/Суспільне

Організували пам'ятник захід Громадська організація "Незламні Матері України”, Національний музей Революції Гідності за участі Національної гвардії України та Свято-Михайлівського Золотоверхого кафедрального собору.

Що відомо про День добровольця

14 березня 2023 року в Україні вшосте відзначають День українського добровольця.

В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького.

Офіційно свято на честь українських добровольців було установлено 17 січня 2017 року "Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України".

За даними Українського інституту національної пам'яті, у боях 2014–2015 років російсько-української війни на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур.

Читайте також

Мріяв повернутися на полонину: історія вівчаря та бійця ЗСУ Михайла Кознюка, який загинув на війні

Поки ми живі. Три історії про ціну великої війни

На початок