З нагоди Дня добровольця у вівторок, 14 березня, у Києві біля Стіни пам’яті загиблих за Україну, що неподалік Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, вшанували пам'ять військових, які загинули у російсько-українській війні.
Зокрема, згадали добровольців, які після Революції Гідності у березні 2014 року вирушили боронити суверенітет України на сході й не повернулися з бойового завдання, повідомляє кореспондентка Суспільного Дар'я Григоренко.

Після хвилини мовчання відбулася панахида за загиблими з 2014 року. Присутні запалили лампадки і поклали квіти до Стіни пам'яті.

"Відзначення Дня добровольця, особливо під час воєнного стану, є важливим кроком для визнання їхнього внеску в захист Батьківщини. Саме добровольці у непростий для України час дев'ять років тому стали на захист рідної землі. Завдяки їхній мужності та відданості національним інтересам нам удалося зупинити країну-агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти українське військо", – зазначає мати загиблого бійця Євгена Харченка, голова ГО "Незламні Матері України" Наталія Харченко.
Жінка розповіла, що її син у 2014 році вступив до добровольчого батальйону "Донбас". Загинув в Іловайському котлі.
"Мій син один із перших прийшов з власної волі до лав Національної гвардії у складі бойового батальйону "Донбас". Тоді вони одні із перших стали на захист проти російського окупанта. Він загинув у 14 році при виході з Іловайська, в тому самому "зеленому коридорі", — розповіла Наталія Харченко.

Організували пам'ятник захід Громадська організація "Незламні Матері України”, Національний музей Революції Гідності за участі Національної гвардії України та Свято-Михайлівського Золотоверхого кафедрального собору.
Що відомо про День добровольця
14 березня 2023 року в Україні вшосте відзначають День українського добровольця.
В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького.
Офіційно свято на честь українських добровольців було установлено 17 січня 2017 року "Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України".
За даними Українського інституту національної пам'яті, у боях 2014–2015 років російсько-української війни на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур.
Читайте також
Мріяв повернутися на полонину: історія вівчаря та бійця ЗСУ Михайла Кознюка, який загинув на війні
Поки ми живі. Три історії про ціну великої війни