Тайвань створив нові бойові безпілотники, щоб бути готовими до "асиметричної війни"

Тайвань створив нові бойові безпілотники, щоб бути готовими до "асиметричної війни"

Тайвань створив нові бойові безпілотники, щоб бути готовими до "асиметричної війни"
Безпілотники з мульти-GPS позиціонуванням демонструються в Національному науково-технічному інституті Чун-Шань (CSIST) у Тайвані 14 березня 2023 р. Фото: Associated Press

Тайвань продемонстрував нові моделі військових безпілотників власного виробництва заявивши, що вони є ключовими для його здатності до "асиметричної війни" на випадок протистояння значно більшій китайській армії. Про це повідомляє Reuters.

Національний інститут науки і технологій Чун-Шану (NCSIST), що належить військовим, продемонстрував останні моделі, зокрема безпілотник спостереження Albatross II та бойові безпілотники, які працюють із супутниками глобальної системи позиціювання.

Керівник NCSIST Арт Чанг сказав, що війна в Україні привернула увагу до безпілотників, тому його установа об’єдналася з тайванськими компаніями для створення "національної команди" для розробки військових безпілотників.

Тайвань, бойові безпілотники, дрони, виставка
Відвідувачі дивляться на середньовисотний безпілотник в Національному інституті науки і технологій Чун-Шань у Тайвані 14 березня 2023 р. Фото: Associated Press

Збройні сили Тайваню оголосили про співпрацю з компаніями, які планують виготовити три тисячі безпілотників наступного року.

Директор відділу дослідження аеронавігаційних систем NCSIST Чі Лі-Пін, сказав, що збройні сили повинні розширити використання безпілотників у своїх стратегіях.

"Я сподіваюся, що наші національні війська зможуть ознайомитися із цією зброєю асиметричної війни та сміливо використовувати її", — сказав він.

Тайвань, безпілотник
Безпілотник демонструється в Національному інституті науки і технологій Чун-Шань у Тайвані 14 березня 2023 р.. Фото: Associated Press

Серед представлених безпілотників був ударний безпілотний літальний апарат із боєприпасами, який може летіти до цілі, перш ніж різко впасти зі швидкістю та детонувати при ударі.

Reuters зазначає, що Китай, який ніколи не відмовлявся від застосування сили, щоб поставити Тайвань під свій контроль, посилив військову активність поблизу демократично керованого острова, щоб змусити його визнати суверенітет Китаю, попри заперечення Тайваню.

Тайвань, безпілотники, дрони
Безпілотники в Національному інституті науки і технологій Чун-Шань у Тайвані 14 березня 2023 р.Фото: Associated Press

Міноборони Тайваню заявило у звіті для парламенту цього тижня, копія якого опинилася у розпорядженні Reuters, що Китай швидко нарощує свій бойовий потенціал за допомогою безпілотників.

У відповідь на це Тайвань зосередиться на розробці своїх бойових і розвідувальних безпілотників, а також систем боротьби з дронами, повідомили в міністерстві.

Читайте також: "Дракон, що спостерігає". Чи ідуть на зближення Пекін та Москва

Конфлікт між КНР та Тайванем

Тайвань — острів у східній Азії, який Китай вважає своєю територією і називає провінцією, що відкололася, а не незалежною державою. Єдиний союзник Тайваню — США. Україна встановила дипломатичні стосунки з КНР, що виключає визнання Тайваню.

Впродовж десятиліть Пекін прагнув ізолювати Тайбей на світовій арені, зокрема він відтісняв його дипломатичних союзників і блокував вступ острова в міжнародні організації.

Керівна комуністична партія Китаю не виключає також застосування сили для "возз'єднання" острова з материковою частиною Китаю.

Загострення відносин між Китаєм та Тайванем відбулося на тлі візиту до Тайваню спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі. Вона стала першим високопоставленим американським політиком, який відвідав Тайвань за останні 25 років.

Щойно Пелосі прилетіла на Тайвань, Китай оголосив про військові навчання навколо острова.

Особисто Ненсі Пелосі наголосила, що її візит "жодним чином не суперечить політиці Сполучених Штатів, яка керується законом про відносини з Тайванем 1979 року та китайсько-американських комюніке", і додала, що США "продовжують протистояти одностороннім зусиллям змінити статус-кво".

5 серпня Пекін заявив, що накладе санкції на спікерку Палати представників США Ненсі Пелосі через візит на Тайвань.

Збройні сили Китаю 7 серпня завершили свої чотириденні навчання поблизу Тайваню, і вже наступного дня оголосили про проведення нових.

8 листопада тайванські військові заявили, що зафіксували наближення до острова двох десятків китайських військових літаків та чотирьох кораблів.

26 грудня у Тайвані заявили про наймасштабніше порушення авіапростору острова китайськими військово-повітряними силами. За добу 71 літак ВПС Китаю, включаючи винищувачі та безпілотники, увійшов в ідентифікаційну зону протиповітряної оборони острова.

Читайте також

Китай хоче формувати з РФ "більш справедливий міжнародний порядок" — МЗС КНР

У США побоюються труднощів із озброєнням Тайваню через постачання Україні — WSJ

Вибір редакції

На початок