У Чернівецькій області зареєстрували перехід релігійної громади до ПЦУ

У Чернівецькій області зареєстрували перехід релігійної громади до ПЦУ

У Чернівецькій області зареєстрували перехід релігійної громади до ПЦУ
Світлина ілюстративна. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області релігійна громада села Вербівці завершила перехід до Православної церкви України — в ОВА перереєстрували зміну підпорядкування парафії. Також планують завершити реєстрацію переходу ще трьох релігійних громад.

Про це йдеться на сторінці Чернівецької ОВА у Facebook.

Перехід релігійної громади у Вербівцях офіційно зареєстрували 9 березня. Також мають перереєструвати парафії у селах Юрківці, Бабин та Хрещатик Чернівецького району. Раніше релігійні громади цих сіл проголосували за перехід до ПЦУ та зареєстрували нові статути.

Переєстрацію громад проводить управління культури Чернівецької ОВА щовівторка та щочетверга. Наразі в області є 411 релігійних громад Української православної церкви (яка раніше офіційно підпорядковувалася Російській православній церкві).

Як релігійній громаді змінити підлеглість

  • Парафія має провести загальні збори. Рішення про перехід має ухвалити не менш як дві третини від кількості членів релігійної громади.
  • Рішення мають засвідчити підписами.
  • Аби зареєструвати релігійну громаду, її члени повинні подати статут нової громади, копію рішення про її утворення, протокол загальних зборів з підписами. Ці документи передають до місцевої адміністрації.
  • Після переходу громади не втрачають прав на майно та культову споруду.
  • Частина громади, що виступила проти переходу, може зареєструвати власний статут та укласти договір про порядок користування культовою спорудою.

Що відомо

  • Від початку повномасштабної війни сім релігійних громад області вирішили перейти до ПЦУ. Йдеться про релігійні громади сіл Вербівці, Хлівище, Юрківці, Рингач, Бабин (Чернівецького району), Хрещатик та Бабин у Дністровському районі.

Читайте також

"Читаєм Євангеліє українською". Що змінилось у громаді села Хлівище, яка першою після початку вторгнення перейшла до ПЦУ

"Храм був зачинений". У селі на Буковині загиблого військового відспівали на вулиці

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

Вибір редакції

На початок