"На мене впала стеля": історія 16-річного хлопця з Бахмута

"На мене впала стеля": історія 16-річного хлопця з Бахмута

"На мене впала стеля": історія 16-річного хлопця з Бахмута
Перше ТМО Львова

З Національного реабілітаційного центру "Незламні" виписали 16-річного Романа Кендзюру з Бахмута. Внаслідок обстрілу міста військами РФ будинок родини завалило, на юнака посипалася стеля. З травмою голови та руки Романа госпіталізували у лікарню на Донеччині, а згодом доправили до Львова. Історію юнака розповіли у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Роман каже, вночі 17 лютого після виснажливих обстрілів Бахмута військами РФ настало тимчасове затишшя. Родина лягла спати. О 2:30 пролунав свист. Будинок, у якому був Роман з батьками та бабусями, почало трясти.

"Я тоді вже спав і був приліт. Впала стеля, повністю на мене стеля посипалася: дошки, штукатурка, шифер, все, що там було. Я так не пам'ятаю все, але як родичі говорили, що я сам вибрався та потім казав, що зараз знепритомнію. Мама побігла до військових, які були недалеко. Вони мене зразу забрали до себе. Подзвонили по рації, зв'язалися, щоб забрали, бо є поранений. Першу допомогу надали і вивезли в Краматорськ", — каже Роман Кендзюра.

Романа оглядають лікарі у Львові
Романа оглядають лікарі у Львові. Перше ТМО Львова

У хлопця діагностували мінно-вибухову травму правої кисті, відкритий косий перелом двох пальців з довгою лінією зламу та дефектами шкіри. Після лікування в Краматорську Романа доправили до Львова.

"Є перелом кісток кисті. Хоч і косий, і з довгою лінією зламу, але стоїть досить нормально, і він сам загоїться до 4 тижнів. На рані є дефект м'яких тканин, немає частини шкіри на тильній поверхні кисті, проте воно вже починає загоюватися. Добре, що немає запалення. Але в нас є спеціальна штучна шкіра, якою ми загоїмо цей дефект. Це будуть не операції, а перев'язки зі спеціальними пов'язками по типу шкіри, без необхідності якогось знечулення", — каже дитячий ортопед-травматолог Лікарні святого Миколая Мар'ян Орач.

Стан юнака після лікування поліпшився, тож його відпустили на амбулаторне лікування. За словами Романа, від рідного будинку майже нічого не залишилося. Проте він з родиною мріє якнайскоріше повернутися додому, в Бахмут.

Читайте також

На Львівщині за підтримки Чехії планують створити опіковий центр та банк шкіри

Продовжує "життя" органу. У Львові пересадили печінку завдяки апарату Liver Assist

На початок