В ISW пояснили тактику військ РФ з використання "штурмових загонів"

В ISW пояснили тактику військ РФ з використання "штурмових загонів"

В ISW пояснили тактику військ РФ з використання "штурмових загонів"
Російські військові. Фото з сайту ГУР

Російські військові по-різному використовують новостворені "штурмові загони" в різних тактичних ситуаціях. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

Український офіцер запасу, який раніше повідомляв про захоплену російську військову інструкцію щодо нового "штурмового загону", повідомив 12 березня, що російські війська використовують як формалізовані постійні штурмові підрозділи, так і спеціальні тимчасові "штурмові загони" в Україні.

Він повідомив, що російські війська об’єднали постійні штурмові підрозділи в структури батальйонів, полків і бригад і що їхній розмір коливається від роти до посиленого батальйону.

Росармія збирає тимчасові штурмові загони у складі полку чи батальйону для конкретних операцій та не присвоюють їм номер, назву, певну структуру, штатного командира чи конкретне озброєння.

Натомість постійні російські штурмові загони росіян мають призначених командирів і найчастіше складаються з 1-2 танків, кількох бронетранспортерів і від 40 до 80 осіб особового складу.

"Повідомляється, що війська РФ формують тимчасові штурмові загони для реагування на ситуації в міру їх виникнення, і ці формування, мабуть, часто відступають після початкових втрат і мають серйозні проблеми зі зв'язком і координацією", — йдеться у звіті.

В Інституті зазначили, що постійні штурмові підрозділи російські окупанти створюють для прориву позицій ЗСУ і, можливо, створили їх на зразок дрібномасштабної тактики штурму групи "Вагнера" в районі Бахмута.

"Повідомляється, що російські війська також використовували деякі з цих постійних штурмових підрозділів з метою покарання та примусово комплектували їх проблемними та непокірними солдатами, щоб помститися їм за погану поведінку", — повідомили в ISW.

На думку аналітиків, що російські військові можуть намагатися зосередити боєздатні сили та техніку в постійних формуваннях, підготовлених для ведення дрібномасштабних атак, а сильно ослаблені з'єднання, відстороняються від наступальних операцій, що мають тактичне значення.

Повідомляється, що сили РФ використовують ці штурмові з'єднання для нападу на добре укріплені українські позиції та ведення бойових дій у містах.

"Ці не доктринальні формування, ймовірно, будуть мати проблеми з проведенням механізованого просування по відкритій місцевості в Україні, і російські війська, ймовірно, використовують їх для умов на нинішніх лініях фронту, а не для будь-яких ширших оперативних цілей", — йдеться у звіті.

Читайте також

Сили оборони відбили понад 100 атак росіян на п'ятьох напрямках — Генштаб

Українські бійці завершують тренування на Leopard, суд у Гаазі відкриє справу щодо злочинів РФ. 384 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок