"Безпрецедентний крок". Глава МЗС анонсував відкритий пошук послів

"Безпрецедентний крок". Глава МЗС анонсував відкритий пошук послів

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: МЗС

Міністерство закордонних справ України створює відкритий механізм, який дозволяє і дипломатам зсередини системи, і людям зовні запропонувати свою кандидатуру на посаду Посла. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Фейсбук. Міністр назвав це “безпрецедентним кроком”. Відповідна сторінка вже створена на сайті МЗС у розділі “Вакансії”.

“Я знаю, що ми отримаємо тисячі заявок. Знаю, що переважна більшість не відповідатиме вимогам ані посади, ані часу. Наша задача буде в тому, щоб у морі води знайти дорогоцінну краплю, яка підживить дипломатичну службу. Тому кожен кандидат, в якому ми побачимо потенціал, буде проходити ретельну безпекову, репутаційну, комунікаційну та інші перевірки”, — написав Кулеба.

За словами міністра, відкритий пошук послів — це можливість для системи розширити горизонти. А також можливість для гідних кандидатів спробувати себе там, куди раніше можна було потрапити лише через закриті інституційні механізми.

“Я вперше в історії української дипломатії відкриваю двері, щоб кожен мав рівні можливості спробувати стати сильним менеджером, які зараз так потрібні нашій країні у світі”, — зазначив Кулеба.

За його словами, особливий фокус зараз на країнах Африки. Подача в ці країни автоматично підвищує шанси. Крім того, за умови рівних професійних показників, перевагу надаватимуть жінкам. Тому що дипломатія була багато десятиріч несправедлива щодо кар’єрного зростання жінок, пояснив глава МЗС.

Кулеба додав, що серед переліку країн немає Китаю, Індії та Бразилії. Це тому, що він вже вніс на розгляд президента України кандидатури послів у цих країнах.

“Ви дізнаєтеся їхні імена після оприлюднення відповідних указів. Скажу лише, що в такі особливі країни ми плануємо відправити фахівців з досвідом державної роботи рівня міністрів і заступників міністрів”, — зазначив міністр.

Наразі, за словами Кулеби, у списку вакансій представлена 21 країна Європи, Латинської Америки, Африки, Близького Сходу, Південного Кавказу та Південно-Східної Азії.

Читайте також

СБУ підтвердила особу загиблого героя України, Росія шукає країни, де придбати зброю. 383 день війни. Онлайн

"Членство України в ЄС і НАТО не слід сприймати як благодійність чи відкуп" — глава МЗС Кулеба

Вибір редакції

На початок