Жителі Київщини вже обміняли понад 500 тис. ламп розжарювання на світлодіодні

Жителі Київщини вже обміняли понад 500 тис. ламп розжарювання на світлодіодні

Жителі Київщини вже обміняли понад 500 тис. ламп розжарювання на світлодіодні
Фото: Суспільне

У Київській області триває заміна ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи. Наразі жителі Київської області вже обміняли понад 500 тисяч ламп розжарювання. Про це повідомляють у Департаменті екології та природних ресурсів Київської ОВА.

З січня 2023 року в Київській області розпочався експериментальний проєкт з обміну старих лампочок на енергоощадні. Мета проєкту — забезпечити ефективне споживання електричної енергії населенням.

Усі українці мають змогу обміняти у відділеннях АТ "Укрпошта" 5 ламп розжарювання на 5 світлодіодних LED-ламп двох типів цоколю ламп Е27 та Е14. Це дає змогу заощаджувати електроенергію у 7−8 разів.

Що відомо про обмін лампочок для українців

З 30 січня в Україні за підтримки Європейського Союзу розпочався обмін старих ламп розжарювання на LED. У додатку "Дія" з’явилася можливість подати заявку на обмін старих лампочок розжарювання на нові енергоощадні лампи.

Там можна обміняти 5 старих ламп розжарювання на 5 енергоефективних LED-лампочок. Уряд запустив програму, щоб знизити навантаження на енергетичну систему країни та скоротити дефіцит електроенергії для користувачів.

Обмін здійснюється за підтримки Європейського Союзу, який профінансував 30 млн LED-ламп. Ще 5 мільйонів ламп надасть уряд Франції.

Читайте також

Скільки енергії можуть заощадити LED-лампи — пояснює експерт

Вибір редакції

На початок