У Полтавській громаді спростили процедуру надання грошової допомоги військовим: що відомо

У Полтавській громаді спростили процедуру надання грошової допомоги військовим: що відомо

У Полтавській громаді спростили процедуру надання грошової допомоги військовим: що відомо
Фото ілюстративне

У Полтавській громаді змінили перелік документів, який потрібен для отримання одноразової грошової допомоги. Її можуть оформити мобілізовані та демобілізовані військові. Про це 13 березня повідомили на сайті Полтавської міськради.

Одноразово військові можуть отримати 10 тисяч гривень допомоги. Для цього необхідно із заявою особисто звернутися до управління соцзахисту. Якщо це неможливо, за військового це зробити може законний представник або родич. Гроші надають мобілізованим та демобілізованим бійцям, які перебувають на обліку в Полтавській громаді, йдеться в повідомленні.

Рішення про спрощення процедури отримання допомоги ухвалили на сесії міськради 10 березня. Згідно з ним, із переліку документів, які необхідні для оформлення виплати, прибрали копію військового квитка з відміткою про мобілізацію та копію довідки з терцентру комплектування та соцпідтримки, яка підтверджує призов на військову службу відповідно до загальної мобілізації.

Нині, щоб оформити допомогу, необхідні:

  • заява;
  • згода на збір, а також на обробку персональних даних;
  • копія документа, що свідчить про статус отримувача на виконання указів президента України "Про введення воєнного стану в Україні" № 64/2022 та "Про загальну мобілізацію" № 69/2022, № 65/2022 від 24 лютого 2022 року;
  • копія сторінок паперового паспорта або копія паспорта заявника у формі пластикової ID-картки, разом із копією витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;
  • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
  • копія довідки внутрішньо переміщеної особи (у разі потреби);
  • дані для зарахування виплати;
  • копія документа, що підтверджує родинні стосунки (свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження мобілізованого або його дитини – у разі потреби).

Якщо військовий загинув через поранення чи захворювання під час служби, то гроші перерахують одному з родичів загиблого, якщо інші члени сім’ї не заперечуватимуть. У разі, якщо останні будуть проти – 10 тисяч гривень виплатять рівними частинами членам сім’ї полеглого.

Що відомо

  • Фінансування допомоги військовим затвердили депутати Полтавської міськради під час сесії 27 січня 2023-го.
На початок