Супровід, таксі, пральня. Якими послугами можуть скористатися кропивничани у центрі соцобслуговування

Супровід, таксі, пральня. Якими послугами можуть скористатися кропивничани у центрі соцобслуговування

Супровід, таксі, пральня. Якими послугами можуть скористатися кропивничани у центрі соцобслуговування
Фото: Суспільне Кропивницький

Підстригтися, випрати речі чи скористатися соціальним таксі. Ці та інші послуги надають у кропивницькому центрі соцобслуговування. Скористатись ними можуть пенсіонери старше шістдесяти років та люди з інвалідністю.

Кропивничанку з порушенням слуху Наталію Бакаєву в лікарню супроводжує перекладач жестової мови Руслан Вихівський. Таку безкоштовну послугу четвертий рік надають в міському терцентрі соцобслуговування.

"Я працюю в територіальному центрі перекладачем жестової мови, — говорить Руслан Вихівський. — Допомагаю людям з інвалідністю по слуху у різних сферах їхнього життя".

Підстригтися, випрати речі. Якими послугами можуть скористатися кропивничани у центрі соцоблуговування
Перекладач жестової мови Руслан Вихівський. Фото: Суспільне Кропивницький

Говорить, за місяць його послугою скористались півсотні разів двадцятеро людей. Це безкоштовна послуга супроводу людей з порушенням зору.

Соцпрацівниця Ірина Урсол каже, щодня водить їх в лікарню, магазини, банки, в аптеки чи оплатити комунальні послуги. Зі слів пенсіонера Федора Антоненка, без такого супроводу далеко від дому піти не може. "Я можу пройтися біля свого дому, але мені все одно стає важко".

На обслуговування однієї людини соцпрацівниця Ірина Урсол має не більше чотирьох годин в день. "Наші підопічні можуть користуватися нашим супроводом три-чотири рази на місяць. У мене 25 людей".

У центрі соцобслуговування працює швейна майстерня, де підопічні центру можуть відремонтувати одяг. Є перукарня. Ціни тут дешевші, говорить швачка Тетяна Поліщук. Стрижка у десять разів, якщо порівнювати з послугами у міських перукарнях, ремонт одягу — вп’ятеро. Раз на місяць у терцентрі можна скористатись безкоштовною пральнею.

"Я раз на місяць підстригаюся, приношу підшити, що мені треба, і перу. Підодіяльники, покривала, таке, що вдома не можу зробити", — каже пенсіонерка Надія Меркотан.

Безкоштовно тричі на місяць можна викликати соціальне таксі. Машина розрахована, щоб перевозити людей на милицях та у візках. Якщо викликів більше, підопічний платить за послугу. Оплата залежить від розміру пенсії – пояснює керівниця терцентру Світлана Юхименко.

"Громадяни, у яких пенсія нижча, ніж два прожиткових мінімуми — це майже 4 тисячі 186 гривень, мають право на безоплатне територіальне обслуговування".

Говорить, пенсіонери, в яких пенсія від чотирьох тисяч гривень до восьми з половиною, оплачують 75 відсотків вартості послуг. Вище 8,5 тисяч – стовідсотково.

Читайте також

  • Зривати, продавати та купувати заборонено. У Кропивницькому екологи перевіряли чи продають червонокнижні рослини
  • Від інтересу – до втілення мрії. Кропивницького айтівця відібрали в експедицію в Антарктику
  • "Бувало, вертався з фронту босий, бо дарував взуття бійцю на блокпосту". Військовий капелан з Кіровоградщини
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок