Росія може "завербувати" до 40 тисяч засуджених жінок на війну проти України — військовий експерт

Росія може "завербувати" до 40 тисяч засуджених жінок на війну проти України — військовий експерт

Ексклюзивно
Олексій Гетьман, майор запасу Нацгвардії України
Олексій Гетьман, майор запасу Нацгвардії України. Фото: Facebook/Олексій Гетьман

Наразі, засуджених у Росії за тяжкі злочини приблизно 270 тисяч. З них більша частина — чоловіки. І РФ ймовірно мобілізує близько 100 тисяч ув'язнених для участі у війні проти України, з яких приблизно 40 тисяч — жінки.

Про це в ефірі загальнонаціонального марафону Суспільному заявив майор запасу Нацгвардії України, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.

Експерт вважає, що Росія сформує бойові жіночі підрозділи з ув'язнених жінок, яких у російських в'язницях перебуває близько 40 тисяч.

"Думаю, що формують якісь нові загони винятково із засуджених жінок. Це може бути психологічний тиск. Я не впевнений, що наші військовослужбовці зможуть спокійно реагувати, коли побачать, що мобілізовані, які наступають — це вже жінки", — каже Олексій Гетьман.

Він впевнений, що армія буде РФ посилювати наступ в бік Лимана та Слов'янська.

"Вони з пічного напрямку Бахмута атакують не тільки сам Бахмут, а починають рух в бік Слов'янська. Тобто в них є плани оточити наші війська. Ми віримо, що їм це не вдасться. Але вони будуть і надалі використовувати дуже велику кількість новоприбулих мобілізованих", — зауважує Гетьман.

За словами експерта російські війська зазнають великих втрат, але це для них не критично.

"Наша розвідка казала, що вони мобілізували не 325 тисяч, а вже понад півмільйона. За час умовного їхнього наступу, а вони приблизно місяць атакують ми кажемо, що знищуємо ворога приблизно до тисячі людей в день, іноді менше. Можна порахувати, що за цей місяць знищили приблизно 25 тисяч військових вбитими та приблизно стільки ж пораненими", — розповідає Олексій Гетьман.

А для півмільйонної армії РФ — це 5%. І тому для Сил оборони це "стабільно важка" ситуація, каже Гетьман.

Він вважає, що до контрнаступу ЗСУ будуть готові через місяць-півтора.

"За різними оцінками ми будемо готові до контрнаступу приблизно у квітні-травні цього року. За цей час надійде та кількість техніки, яка допоможе нам сформувати потужні механізовані загони. І ми вже зможемо долучити 200 сформованих штурмових підрозділів МВС "Гвардії наступу", — каже військовий експерт.

Гетьман підкреслює, що наразі армія РФ готується до оборони та намагається вирахувати, де може бути найпотужніший удар під час контрнаступу Збройних сил України. До того ж він не відкидає планів росіян щодо нових атак.

"Вони вважають, що це буде атака на Крим та південь. Вони починають будувати фортифікаційні споруди. Думаю, що будуть підтягувати війська. Поки що зосереджені на тому, щоб зробити прорив і наступальні дії. Вони ще всі сили не задіяли, тому будуть намагатися атакувати", — підсумовує Олексій Гетьман.

Участь найманців "ПВК Вагнер" у війні проти України

"ПВК Вагнера" була створена 2013 року в Росії, бере участь у збройних конфліктах без залучення регулярних військ. Її засновником вважається російський офіцер спецназу ГРУ Дмитро Уткін із позивним "Вагнер", а менеджером і фінансистом — бізнесмен, відомий як "кухар" Путіна Євген Пригожин. Найманці "Вагнера" воюють в Україні, Сирії, Судані, Лівії, Мозамбіку.

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну "ПВК" бере активну участь у бойових діях на стороні російських військ. У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є "ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ".

З вересня 2022 року, Пригожин для участі в "ПВК" почав вербувати російських вʼязнів. Центр національного спротиву повідомляв, що росіяни завербували 23 тисячі ув’язнених. Як стверджує Міноборони Британії, ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених вʼязнів використовує як "витратний матеріал", щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ.

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

Як стверджує Міноборони Великої Британії, останніми місяцями ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених засуджених використовує як витратний матеріал, щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

Читайте також

В ISW спростували заяви Пригожина, що ПВК "Вагнер" припинила вербувати ув'язнених на війну в Україні

СБУ підтвердила особу загиблого героя України, РФ обстріляла бригаду енергетиків на Херсонщині. 383 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок