Від інтересу – до втілення мрії. Кропивницького айтівця відібрали в експедицію в Антарктику

Від інтересу – до втілення мрії. Кропивницького айтівця відібрали в експедицію в Антарктику

Від інтересу – до втілення мрії. Кропивницького айтівця відібрали в експедицію в Антарктику
Колаж: Суспільне Кропивницький

35-річний кропивницький айтівець Сергій Салло протягом року працюватиме системним адміністратором на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді. Склад 28-ї української антарктичної експедиції опублікували на офіційному сайті Національного антарктичного наукового центру. Суспільне дізнавалось у Сергія про відбір в експедицію та підготовку до неї.

Конкурсна комісія відібрала до основного складу експедиції 14 учасників. Серед них – дев’ять вчених (по троє геофізиків, метеорологів та біологів) та п’ятеро представників команди життєзабезпечення: лікар, кухар, дизеліст, механік і системний адміністратор.

Сергій Салло розповів, що в IT-сфері він працює пів життя.

Про рішення податися в експедицію

"Це було 4-5 років тому. Прочитав в інтернеті про антарктичний досвід системного адміністратора – він дуже цікаво описував свою роботу, проблеми, які йому довелось вирішувати, наскільки це було складно, бо в тих умовах він не міг навіть пошукати відповіді в інтернеті. Мені стало цікаво потрапити в експедицію в цій ролі. З четвертого разу мені це вдалось", – сказав кропивничанин.

Сергія обрали з-поміж двох сотень кандидатів. Було два відбіркових кола і тижневі збори-навчання. Метою цих антарктичних зборів було ознайомлення всіх учасників експедиції зі специфікою роботи кожного члена команди: "Кожен має розуміти не лише коло своїх обов’язків, а й мати хоча б загальне уявлення про роботу інших. Тому що нас усього 14 людей, будь-кому може знадобитись допомога. І от щоб мені, наприклад, хтось з науковців не пояснював свою роботу з нуля – ми протягом тижня відвідували лекції, де нам пояснювали потрібний нам мінімум з біології, метеорології та геофізики".

Про Антарктиду, сказав, не знав багато чого: "Можна сказати, що знав лише про пінгвінів і сніг. Але завдяки зборам знаю майже все. І тепер хочу потрапити туди ще більше".

Читайте також: На станції "Академік Вернадський" додали назви дерусифікованих міст. Серед них Кропивницький.

Про вимоги

Щодо здоров’я: "Очевидно, потрібно бути фізично неслабким. Ми проходили дводенний серйозний медогляд. Тепер я знаю найменші свої проблеми (сміється – ред.)".

Про психологічне тестування: "З психологом спілкувалися тричі, якщо я не помиляюсь. Чому це важливо – тому що нам одним складом, у фактичній ізоляції, жити рік, працювати над єдиною справою. І якщо виникне з кимось конфлікт, не вийде залишок зимівлі уникати спілкування, уникати одне одного. Потрібно працювати, вирішувати поставлені задачі. Ми усі це розуміємо, але додаткова прокачка в цій сфері нікому не завадила".

Про відмінності роботи у Кропивницькому і на станції

"Нині я займаюсь здебільшого хмарними обчислюваннями, автоматизацією процесів, на станції "Академік Вернадський" я буду інженером техпідтримки – щось типу того – слідкуватиму за зв’язком, комп’ютерною технікою, іншою апаратурою. Якщо треба буде взяти паяльник і паяти, робитиму це. Але такий досвід у мене є. Роки три, в минулому, я саме техпідтримкою і займався. Більше того, потрібна буде моя допомога дизелісту чи кому іншому – я допомагатиму. Ремонт розетки, даху – треба бути готовим до всього".

Про підготовку до експедиції

"Базова фізична підготовка є. Тренажерний зал ніхто не відміняв. А щодо професійних обов’язків – не мав справи лише зі зв’язком, тут вивчав функціонал".

З України учасники 28-ї експедиції вирушать автобусом до Польщі, звідки літаком, через Катар і Бразилію – до чилійського порту Пунта-Аренас. Потім – криголамом до станції, сказав Сергій: "На речах сиджу майже місяць. Нас забезпечують базовим одягом – це три шари одягу. Я взяв лише спідню білизну, шкарпетки, засоби гігієни. Беру сноуборд – це моє хобі. Організатори експедиції розуміють, що ми не можемо працювати 24/7, потрібне дозвілля, щоб не перегоріти. Тому подібні речі брати дозволяють".

Крім Сергія Салло, учасником 28-ї експедиції став метеоролог з Кропивницького Дмитро Кричун. Для обох кропивничан це перша зимівля.

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок