"У Кропивницькому ціни на нерухомість стабілізувались". Директор кропивницької агенції з нерухомості

"У Кропивницькому ціни на нерухомість стабілізувались". Директор кропивницької агенції з нерухомості

"У Кропивницькому ціни на нерухомість стабілізувались". Директор кропивницької агенції з нерухомості
Ілюстративне фото: Unsplash

Було важко селити великі родини та сім'ї з домашніми тваринами, зріс попит на приватні будинки, ціни на подобові квартири. Таким був ринок нерухомості у Кропивницькому на початку повномасштабного російського вторгнення. Про це в етері Українського радіо Кропивницького розповів директор агенції з нерухомості Костянтин Парасунько. Суспільне дізнавалось, що змінилось на ринку нерухомості за рік повномасштабної війни в України.

Читайте також: Фіктивні оголошення, занадто низька ціна. Найпоширеніші шахрайства на ринку оренди житла Кропивницького

В однокімнатну квартиру заселялись по п'ятеро людей

У Кропивницькому від початку повномасштабного російського вторгнення зросла ціна на оренду житла. Це пов'язано з попитом, який перевищував пропозицію, говорить Костянтин Парасунько. Одночасно з цим збільшилась вартість квартир подобово.

"Нерухомість виросла в ціні в рази, тому що забирали все, що можна. Якщо до війни квартира подобово коштувала 400 гривень, то у березні вже 1200. А іноді доходило навіть до 2000-2500 тисяч гривень".

До 24 лютого однокімнатну квартру в обласному центрі можна було винайняти за 3500 тисячі гривень, за 7 тисяч — з ремонтом. З середини березня таке житло вже здавали за 8-10 тисяч гривень. "Якщо зазвичай однокімнатну квартиру винаймали одна людина чи двоє, то переселенці могли селитись і по п'ятеро".

Двокімнатна квартира з 5-9 тисяч гривень зросла до 15-20 тисяч гривень. Вдень один ріелтор міг приняти від 30 до 50 дзвінків.

"На жаль дуже важко було селити великі сім'ї з маленькими дітьми, з тваринам. І до війни орендодавці неохоче здавали своє житло таким людям. Зріс попит на приватні будинки та дороге житло. Люди, які приїхали у Кропивницький з Харкова та Одеси і звикли до комфортних умов, готові були платити за це будь-які гроші, навіть по 2-3 тисячі американських доларів".

Лишали безлад у помешканні та вмикали газ

До російського вторгнення послуги ріелтора по оренді житла коштували 100% від орендної плати за місяць, говорить Костянин Парасунько. З 24 лютого, відколи почали масово їхати переселенці, домовились з колегами брати за свою роботу вдвічі менше.

"В цей час з'явились випадки шахрайства та непорозуміння. Люди, які приїжджали — були різні, хтось у шоковому стані, хтось наляканий. Були такі випадки, коли орендарі влаштовували у квартирі безлад та через дні виїжджали звідти. Вмикали у помешканні газ, залишали на стінах написи: "У нас нічого немає і у вас нічого не буде". Аби убезпечитись від таких випадків орендодавці домовлялись про страховий депозит. Тобто, брали оплату за перший та останній місяці проживання. Це компенсує витрати, коли орендаоі виїхали і не попередили, випадково пошкодили меблі чи побутову техніку".

Ціни на нерухомість стабілізувались

Зі слів Костянтина Парасунька, нині ціни на нерухомість у Кропивницькому стабілізувались та починають знижуватись. Однак тих цін, які були до січня 2022 року, застати на сьогодні майже неможливо.

"Переселенці звернули увагу, що у Кропивницькому є проблема з новобудовами. Порівнюючи наше місто з Черкасами, Тернополем та Івано-Франківськом мене запитували: Чому у вас не будується житло, невже у вас немає попиту". Але ж ми знаємо, що він є".

В кінці травня минулого року в Україні ринок нерухомості відновив свою роботу — відкрили державний реєстр нерухомого майна. На даний момент попит на купівлю квартир перевищує пропозицію.

"Переселенці — це малий відсоток потенційних покупців житла у нашому місті і їх можна зрозуміти. Люди, які двічі купували та втратили свої помешкання, нині добре обдумують своє рішення, де купувати його втретє. На превеликий жаль, починаючи з літа у нас з'явилась такі покупці, як вдови — дружини та матері загиблих захисників України. Це люди, які отримали від держави гроші, приїжджають з різних районів Кіровоградщини у Кропивницький та купують квартири. Потім вони здають це помешкання в оренду та мають стабільний прибуток".

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок