Безоплатна реабілітація в лікарнях Дніпропетровщини. Як отримати й куди скаржитися, якщо відмовляють – пояснює фахівчиня

Безоплатна реабілітація в лікарнях Дніпропетровщини. Як отримати й куди скаржитися, якщо відмовляють – пояснює фахівчиня

Безоплатна реабілітація в лікарнях Дніпропетровщини. Як отримати й куди скаржитися, якщо відмовляють – пояснює фахівчиня
Суспільне Дніпро

2023 року військові й цивільні можуть проходити безоплатну реабілітацію в медичних закладах України, зокрема Дніпропетровщини. Як це зробити, в інтерв'ю Суспільному пояснила заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту Нацслужби здоров'я України Наталія Шуліка.

За її словами, реабілітація у 2023-му році – це можливість відновити здоров'я усім, хто потребує, зокрема тим, хто отримав мінно-вибухові травми.

Скільки виділяє на це держава

В амбулаторних умовах на реабілітацію одного пацієнта держава виділяє, як і раніше, 10 800 грн. Але одночасно з цим запроваджена реабілітація дорослих та дітей в стаціонарних умовах.

"Якщо заклад надає один вид реабілітації в стаціонарі, то тариф буде становити 19 769 гривень. Але, як показує практика, військові після травм потребують більше, ніж одного виду реабілітації. Для такої меддопомоги, де необхідно два і більше видів реабілітації, тариф буде складати 33 607 гривень", – пояснила посадовиця.

За її даними, стаціонарна реабілітація (нейрореабілітація та/або ортопедична реабілітація, та/або кардіо-респіраторна реабілітація та інші) – це мінімум три години меддопомоги в день, тоді як амбулаторна – від однієї до двох годин.

Як розповіла Шуліка, зараз договір на надання стаціонарної допомоги мають 22 заклади Дніпропетровщини, зокрема Дніпра, Кривого Рогу, Павлограда, Нікополя, Кам`янського. Загальна сума укладених договорів – 290 млн грн. Договри на амбулаторну реабілітацію уклали 32 заклади, загальна сума перевищує 100 млн грн.

Як потрапити на таку реабілітацію

Пройти таку реабілітацію можна, взявши відповідне направлення у лікаря.

"Берете направлення у сімейного або у лікуючого лікаря. З електронним направленням пацієнт звертається до законтрактованої лікарні. Що означає пакет? Пацієнти не завжди знають, що означає медична послуга. Це значить, що у рамках пакета меддопомоги за пацієнта оплачує держава. Доплачувати не треба ні додатково за масаж, ні за аналізи. Це забезпечено вимогами пакета", – розповіла Наталія Шуліка.

За її словами, у випадку відмови лікарів надавати безоплатну реабілітацію, слід телефонувати в контакт-центр НСЗУ – 1677.

Читайте також

За рік до контакт-центру НСЗУ надійшло понад 130 скарг на лікарні Дніпропетровщини: на що скаржаться і як це вирішується

На Дніпропетровщині можуть з'явитися кластерні та надкластерні лікарні. Фахівчиня пояснила, що це означає на практиці

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок