У регіонах Росії зберігається диспропорція за втратами у війні — британська розвідка

У регіонах Росії зберігається диспропорція за втратами у війні — британська розвідка

У регіонах Росії зберігається диспропорція за втратами у війні — британська розвідка
Російські новобранці йдуть, щоб сісти на поїзд на залізничній станції в Прудбої, Волгоградська область РФ, 29 вересня 2022 року, фото: AP

Війна Росії проти України та пов’язана з нею мобілізація майже не зачепила Москву та Санкт-Петербург, особливо їхні еліти, в той час, для віддалених регіонів характерний високий рівень втрат.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки.

"Оскільки Росія продовжує зазнавати надзвичайно великих втрат, наслідки різко відрізняються в різних регіонах Росії. Пропорційно чисельності населення найбагатші міста Москва та Санкт-Петербург залишилися відносно неушкодженими", — йдеться у повідомленні.

Особливо це стосується родин еліти країни, зауважують в міністерстві.

"21 лютого 2023 року російські високопосадовці були сфотографовані в перших двох рядах аудиторії під час промови президента Путіна про стан нації. Відомо, що в жодної з них діти не служать в армії", — підкреслюють в Міноборони королівства.

На цьому тлі у багатьох східних регіонах РФ рівень смертності у відсотках від населення в 30+ разів вищий, ніж у Москві. Окрім того, подекуди етнічні меншини зазнають найбільшого удару: зокрема, в Астрахані приблизно 75% втрат припадає на казахську та татарську меншини.

"Оскільки Міноборони Росії намагається розв'язати проблему постійного дефіциту бойового персоналу, ізоляція заможніших і впливовіших елементів російського суспільства, швидше за все, залишатиметься головною проблемою", — вважають в міністерстві.

Читайте також

ЗСУ утримують позиції в Бахмуті, Данія передасть Україні близько 100 танків Leopard 1. 382 день війни. Онлайн

На початок