На Миколаївщині зменшилася кількість крадіжок. Натомість збільшилось злочинів проти нацбезпеки — прокуратура

На Миколаївщині зменшилася кількість крадіжок. Натомість збільшилось злочинів проти нацбезпеки — прокуратура

На Миколаївщині зменшилася кількість крадіжок. Натомість збільшилось злочинів проти нацбезпеки — прокуратура
Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Протягом 2022 року на Миколаївщині зареєстрували 19 500 кримінальних проваджень. Це на 22 відсотки менше, ніж було у 2021 році. Загалом протягом минулого року поліцейські закрили 14 751 справу.

Про це під час засідання сесії Миколаївської облради розповів керівник Миколаївської обласної прокуратури Дмитро Казак.

У 2022 році на Миколаївщині майже вдвічі зменшилася кількість крадіжок. Їх в регіоні зареєстрували 2400, в той час, коли у 2021 році було 4000.

"Зміна структури злочинності у 2022 році пов’язана, зокрема, і з військовою агресією РФ", — сказав керівник прокуратури.

Водночас майже в 46 разів збільшилася кількість кримінальних справ, пов'язаних з правопорушеннями проти національної безпеки України. У 2021 році зафіксували 9 таких справ, а у 2022 — 410.

"Наприклад, у жовтні 2022 року був затриманий директор одного з комунальних підприємств Миколаєва. Йому повідомлено про підозру за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану. Особі обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Вже цього або наступного місяця (у квітні — ред.) досудове розслідування буде завершено шляхом спрямування обвинувального акту до суду", — сказав Дмитро Казак.

У 2022 році за скоєння злочинів проти основ національної безпеки засуджені шість людей.

"У 2022 році кількість вироків з реальною мірю покарання у кримінальних провадженнях проти основ нацбезпеки була незначною. Це пояснюється об’єктивними чинниками – безпековий фактор і процедура розгляду обвинувальних актів тяжких та особливо тяжких правопорушень. Впевнений, що у 2023 році ситуація зміниться", — розповів Казак.

У 2022 році також збільшилась кількість злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку — з 1 до 2294. За фактами порушення законів та звичаїв війни зареєстровано 2075, з них за жорстоке поводження з військовополоненими чи цивільним населенням, пов'язане з умисним убивством – 220 правопорушень.

"Серед таких злочинів найбільш поширеними є обстріли, що супроводжуються вбивством мирного населення, руйнуванням та знищенням критичної інфраструктури, невибірковими обстрілами", — сказав керівник Миколаївської обласної прокуратури.

У 2022 році від воєнної агресії потерпіло 88 дітей, розповів прокурор, розпочато 59 кримінальних проваджень.

"З загальної кількості — 17 дітей загинули, 67 отримали поранення, двоє постраждали від сексуального насильства, місце перебування двох неповнолітніх станом на 10 березня невідомо", — сказав Дмитро Казак.

Читайте також

Психологічна та юридична допомога на Миколаївщині: як працює консультаційний центр з питань зниклих безвісти

Через детонацію снаряда у селі на Миколаївщині травмувалася дитина

Миколаївські волонтери Червоного Хреста транспортують маломобільних людей

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок