Протягом доби 10 березня військові Сил оборони України відбили численні атаки росіян на Бахмутському напрямку в районах населених пунктів Іванівське та Бахмут.
Про це йдеться у вечірньому зведенні Генерального Штабу Збройних сил України.
Зазначається також, що протягом доби військові РФ завдали 23 авіаційних та 4 ракетних удари по Костянтинівці та Слов’янську Донецької області. Є поранені цивільні та пошкоджено цивільну інфраструктуру і житлові будинки. Також росіяни провели 23 обстріли з реактивних систем залпового вогню.
Загроза завдання ракетних ударів залишається значною по всій території України.
Водночас авіація Сил оборони за добу завдала 5 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки росіян та 1 удар по позиції їх зенітно-ракетного комплексу.
Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 3 райони зосередження особового складу армії РФ.
Яка ситуація на фронтах
На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін.
Протягом доби росіяни здійснили мінометні та артилерійські обстріли районів населених пунктів Єліне Чернігівської області; Зноб-Новгородське, Середина-Буда та Атинське Сумської області та Амбарне, Кам’янка, Новомлинськ, Дворічна і Западне Харківської області.
На Лиманському напрямку армія РФ намагається прорвати оборону українських військ. Артилерійські обстріли зафіксовано зокрема, біля Гряниківки, Кислівки, Крохмального і Берестового Харківської області; Червонопопівка і Білогорівка на Луганщині, а також Діброва, Спірне, Роздолівка та Ягідне Донецької області.
На Бахмутському напрямку російські військові не припиняють штурмові дії — Сили оборони України відбили численні атаки в районах населених пунктів Іванівське та Бахмут.
Обстрілів зазнали, зокрема, Васюківка, Залізнянське, Бахмут, Іванівське, Богданівка, Григорівка, Біла Гора, Дружба та Залізне Донецької області.
Дивіться також: Мінометники Бахмута знищують позиції росіян. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
На Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках росіяни здійснили безуспішні наступальні дії в напрямках Кам’янки, Авдіївки, Сєверного, Водяного, Первомайського, Невельського, Красногорівки, Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області.
Ворожих обстрілів, зокрема, зазнали райони населених пунктів Красногорівка, Кам’янка, Авдіївка, Водяне, Мар’їнка, Георгіївка, Новомихайлівка і Вугледар. Російські окупанти здійснили скидання аерозольних гранат нелетальної дії типу К-51 в районі Сєверного, Водяного і Невельського.
На Запорізькому та Херсонському напрямках російська армія вела обороні дії. Обстрілів зазнали райони Малинівки, Гуляйполя, Білогір’я, Малої Токмачки, Гуляйпільського, Кам’янського і Запорізького Запорізької області, а також Гаврилівки, Дудчан, Херсона, Берислава, Веселого, Антонівки, Берегового і Велетенського Херсонської області.
"В населених пунктах Ясинувата, Жданівка, Харцизьк, Амвросіївка тимчасово зайнятої території Донецької області в місцевих окупаційних адміністраціях та будинках культури російська окупаційна так звана "влада” організувала вручення місцевим колаборантам партійних квитків російської політичної партії “Єдина Росія”, — додали у Генштабі.
Також зазначається, що в місті Бердянськ Запорізької області, в результаті вогневого ураження підрозділів РФ, місцеві медичні заклади переповнені пораненими росіянами.
"З гінекологічного відділення виписали усіх пацієнток та розмістили 30 поранених росіян. В хірургічному та ЛОР відділеннях розмістили 80 важкопоранених загарбників", — йдеться у зведенні.
Що відомо про ситуацію в Бахмуті на Донеччині
Головнокомандувач ЗСУ Залужний та командувач Східного угруповання військ Сирський на засіданні Ставки 6 березня висловились за продовження оборони Бахмута та подальше посилення позицій. У вечірньому зверненні президент повідомив, що військові у місті отримають допомогу.
Штурми Бахмута та навколишніх населених пунктів продовжуються, повідомив Генштаб ЗСУ зранку 9 березня.
Кабмін 7 березня схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Нині під критерії такої евакуації підпадає лише Бахмут. В місті, за даними військової адміністраці на 2 березня, було 37 дітей.
Шляхи постачання у Бахмут не перерізані: військовим доставляють зброю, медикаменти, евакуюють поранених, повідомив ввечері 5 березня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.
Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах. Бахмут став політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).
Вуличні бої у місті, за свідченнями українських військових, безупинні й ускладнюються тим, що тут більш як чотири тисячі цивільних, які з різних причин відмовляються евакуюватись.
Читайте також
Боротьба за Бахмут має стратегічне значення через склад російських сил у цьому районі — ISW
За оцінками НАТО, Росія втратила в Бахмуті в 5 разів більше солдатів, ніж Україна — CNN
Бахмут виграє час для майбутнього наступу. Штурми та атаки: хроніка боїв та ситуація в місті. 10 березня