Жителям Запорізької області пропонують анонімно розповісти про життя під час війни

Жителям Запорізької області пропонують анонімно розповісти про життя під час війни

Жителям Запорізької області пропонують анонімно розповісти про життя під час війни
Фото: Генштаб ЗСУ

Українські IT-фахівці створили захищену платформу спогадів "Свідок", де люди анонімно можуть розповісти про свій досвід життя під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. До проєкту долучилися десятки жителів із Запорізької області.

Про це Суспільному розповіла директорка з контенту та комунікацій проєкту Олена Кук.

За її словами, свідчення про воєнні злочини команда проєкту передає до Міжнародного кримінального суду, аби наблизити справедливе покарання винних:

"Ціль проєкту – збірати спогади кожного українця і створити такий всеукраїнський музей, аби все пережите нами не було марним і ніколи не повторилось знову. А також посприяти розголошенню звірств, здійснених військовими РФ. Тому свідчення воєнних злочинів ми одразу передаємо Міжнародному кримінальному суду".

Розробники наголошують, кожен допис анонімний. Розробники закрили особисті дані користувачів з міркувань безпеки. Додатково також створили механізм фіксації спогадів для українців, які перебувають на тимчасово окупованій території.

“Якщо людина перебуває на окупованій території, може поставити спеціальну помітку. Тоді її допис опублікують тільки тоді, коли їй вже нічого не загрожуватиме” , — пояснила менеджер з технічних питань Юлія Токарчукова.

Також, платформа надійно захищена від кібератак.

Як долучитися до проєкту та розповісти свою історію

Аби зберегти спогад, потрібно зареєструвати на svidok.org або ж скористатись tg-ботом SvidokNoteBot. Далі можна робити власні анонімні дописи. Це можуть бути: спогади про те, як людина чула обстріли, стала свідком руйнування, як допомогала та волонтерила, як вимушено покинула домівку, роздуми чи творчість. Також до тексту можна додавати фото та відео.

До платформи вже долучились майже дві тисячі українців і збережено десятки спогадів жителів Запорізької області. Ллюди діляться, як зустріли повномасштабну війну, про життя під постійними обстрілами, викрадення, полон, досвід окупації, адаптацію до життя без електроенергії, волонтерство.

Свідчення, викладені у відкритому доступі, можуть використовувати журналісти, українські й іноземні розслідувачі та правоохоронці, які розслідують російські воєнні злочини.

Читайте також

За добу армія РФ випустила по Запорізькій області рекордну кількість ракет

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок