У Кропивницький привезли посмертну маску Тараса Шевченка

У Кропивницький привезли посмертну маску Тараса Шевченка

У Кропивницький привезли посмертну маску Тараса Шевченка
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому показують копію посмертної маски Тараса Шевченка. Її представляють в рамках Всеукраїнської історичної пересувної виставки "Незламний, нескорений козацький дух українського народу", яка вирушила областями України 26 квітня 2022 року, розповів Суспільному автор виставки Олександр Канівець.

Олександр Канівець – представник київського товариства філателістів. Виставка складається з двох експозицій: колекції поштових конвертів та марок з усіх регіонів України та філателії, яку Олександр Канівець зібрав у присвяту перепохованню Тараса Шевченка. Остання включає копію посмертної маски Тараса Шевченка.

"Це єдина посмертна маска Шевченка, яка з експозицією пересувається Україною, — говорить Олександр Канівець. – Матрицю зробив скульптор Клодт, це у Санкт-Петербурзі було, а з матриці робили копії".

Копії, за словами автора виставки, є в Національному музеї-заповіднику Тараса Шевченка в Каневі, Національному музеї Тараса Шевченка у Києві та церкві Різдва Христового на Подолі — там відспівували Шевченка, коли перевозили тіло з Санкт-Петербурга до Канева.

Останній шлях Шевченка – зі Смоленського кладовища Санкт-Петербурга до Канева на Чернечу Тарасову гору. Олександр Канівець пройшов ним у 2011 році, називаючи його "похід-реквієм". Тоді відзначали 150-річчя смерті та перепоховання Шевченка. Він подолав 2000 тисячі кілометрів з Санкт-Петербурга до Канева тим самим шляхом. Дорогою у містах та селах купував марки та конверти, які гасив на пошті, вони й стали частиною експозиції.

Відвідувачка виставки Валентина Майборода вважає таку роботу історичним дослідженням: "Я таке бачу вперше, таку роботу, таку естафету, як людина їде по всій країні, щоб зібрати всі ці марки. Так любить свою справу, розуміє її, любить свою Україну".

Через військову агресію Російської федерації, Олександр Канівець прибрав з експозиції згадки про російську частину своєї подорожі.

З виставкою філателіст мандрує майже рік: "На сьогодні це 319 доба в дорозі, в екстремальних умовах, без вихідних. Після Кропивницького планую їхати в Гайворон, що на Кіровоградщині".

У Кропивницькому виставка діятиме тиждень. Побачити її можна в краєзнавчому музеї. З Кіровоградщини автор планує їхати в Одеську область.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок