"Це фейковий судовий процес". МЗС України відреагувало на засудження полоненого Буткевича і ще двох "азовців"

"Це фейковий судовий процес". МЗС України відреагувало на засудження полоненого Буткевича і ще двох "азовців"

МЗС України
Міністерство закордонних справ України. Фото: Уніан

Судові вироки, які були оголошені 10 березня у "ЛНР" українському правозахиснику Максиму Буткевичу, а також "азовцям" Віктору Похозію та Владиславу Шелю — це фейковий судовий процес, зрежисований в Росії.

Так прокоментували судові рішення самопроголошеної "ЛНР" у Міністерстві закордонних справ України.

"Фейковий судовий процес, зрежисований в Російській Федерації, мав на меті легалізувати чергову політичну розправу над українськими громадянами. Оголошені вироки є незаконними та нікчемними", — йдеться в коментарі МЗС.

В міністерстві закликали міжнародну спільноту засудити ці "фальшиві вироки" і вимагати від РФ звільнення Буткевича, Похозія і Шеля.

"Так само як і інших українців, незаконно ув’язнених на тимчасово окупованих територіях та в Росії, а також вживати дієвих заходів задля протидії агресії Росії проти України", — йдеться в повідомленні.

Судовий вирок Максиму Буткевичу, Віктору Похозію та Владиславу Шелю

10 березня суд у самопроголошеній “ЛНР” засудив до 13 років колонії українського правозахисника Максима Буткевича за обвинуваченням у воєнних злочинах. Про це йдеться у повідомленні Слідчого Комітету РФ.

Також були засуджені полонені військові з полку "Азов" Віктор Похозій та Владислав Шель.

Віктор Похозій отримав 8,5 років колонії за те, що 23 березня 2022 року начебто побив у Маріуполі прикладом автомата жінку.

Владислав Шель засуджений до 18,5 років ув'язнення за обвинуваченням у "замаху на вбивство з ідеологічної та національної ненависті". Слідком РФ стверджує, що у березні 2022 року він, намагаючись залякати місцевих мешканців, стріляв з автомата в літнього чоловіка у вікні будинку навпроти свого спостережного пункту.

Читайте також

"Наш обов’язок — витягти його з полону" — рідні і колеги про правозахисника Максима Буткевича

Історія правозахисника Максима Буткевича, який потрапив у полон. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

На початок