Відповідальне сортування: у Черкасах виторг за пластикове сміття спрямовують безпритульним тваринам

Відповідальне сортування: у Черкасах виторг за пластикове сміття спрямовують безпритульним тваринам

Відповідальне сортування: у Черкасах виторг за пластикове сміття спрямовують безпритульним тваринам
Колаж: Суспільне Черкаси

Двадцять тисяч гривень протягом двох років спрямувала черкаська управлінська компанія організаціям, які опікуються безпритульними тваринами, розповіла заступниця директора Ольга Протасенко. Гроші вторгували за пластик, який містяни збирають у спеціально облаштовані контейнери.

Утім, не всі громадяни відповідально ставляться до сортування сміття та використовують спецконтейнери не за призначенням.

"Просто сполоснула, зауважте, закриваю-відкриваю, в мене це вже звичка. А потім просто стисла і воно готове, щоб його просто кинути в смітничок", — пояснює черкащанка Тетяна Кавальчук.

Вона понад 5 років сортує сміття, тож, знає, яку упаковку, де і як утилізують, бо цікавиться кінцевим результатом переробки.

"Наприклад, ще здавала на переробку тетрапак, збирала мила, сушила, у мене була відпрацьована така технологія. Але зараз менше можливості переробки цього ресурсу в Україні і я зараз відмовляюся від цієї упаковки на користь петпляшки, з молоком чи соками. Тому що петпляшку переробляють прямо в Черкасах і я впевнена, що воно поїде прямо на переробку", — розказала Тетяна Кавальчук.

Пластикове сміття — гроші безпритульним тваринам
Суспільне Черкаси

Сортоване сміття вона розкладає у відповідні контейнери.

"У нас в Дахнівці поставили сітки для збору пластику, ми регулярно туди з чоловіком вивозимо помите, чисте й сухе", — жителька Черкас Тетяна Кавальчук.

Утім, помите, чисте й сухе трапляється рідко, розповідає працівник управлінської кампанії Анатолій Обертас.

"Картопля, шкурки, все, ну, все те саме, що й в контейнерах, там де й пляшки", — додав працівник управлінської компанії Анатолій Обертас.

Щоразу в сітках для пластику працівники знаходять сміття із загальних баків.

Пластикове сміття — гроші безпритульним тваринам
Суспільне Черкаси

"Ми, буває, висипаємо у звичайні контейнери, ті що сміття вивозять. Бо там просто забиті сміттям, бо і ганчірки і що хочеш", — розповів один із працівників. Пояснив: мешканці навмисне кидають у контейнери з пластянками пакети з біорозкладним сміттям.

"Мешканці наші кидають туди пакети, які мають викидати в контейнер для збирання твердих побутових відходів, вони кидають у пластик, буває одяг знаходимо, закладають дерев’яними відходами, просто заклали і не можна потім кинути якусь пластикову пляшку", — розповіла заступниця директора управлінської компанії Ольга Протасенко.

Захаращення сіток призводить до зменшення вартості пластикового сміття, пояснює заступниця директора управлінської кампанії Ольга Протасенко. Тож і сума допомоги тваринам — теж менша.

"Кидаючи інші речі, потім приходиться компанії, де ми здаємо цей пластик перебирати і це здешевлює вартість даних перероблюваних пляшок", — розповіла Ольга Протасенко.

Пластикове сміття — гроші безпритульним тваринам. Чому у Черкасах не сортують
Суспільне Черкаси

Протягом двох років дії програми допомоги безпритульним котам та собакам компанія перерахувала 20 тисяч гривень організаціям, які ними опікуються. Ці гроші їх неабияк рятують, пояснила засновниця доброчинної організації "Доброкіт" Яна Тябут.

"Ми маємо цю можливість утримувати котиків, орендувати приміщення, їх прогодувати, полікувати, все зробити", — додала Яна Тябут.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок