У Глобинській ТГ на Полтавщині розпочали голосування за перейменування вулиць

У Глобинській ТГ на Полтавщині розпочали голосування за перейменування вулиць

У Глобинській ТГ на Полтавщині розпочали голосування за перейменування вулиць
Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

Від 10 березня у Глобинській громаді розпочали голосування за зміну назв для 29 вулиць та провулків. Про це Суспільному повідомив голова громади Станіслав Джусь. За його словами, голосування триватиме упродовж місяця.

Від 5 січня до 5 лютого 2023-го року у громаді збирали пропозиції від місцевих жителів щодо тих топонімів, які треба змінити. Запропонували перейменувати 126 вулиць та провулків. Із них для 97 нові назви визначили члени робочої групи з перейменування, а 29 винесли на голосування для жителів. Це тому, що для цих топонімів було кілька варіантів назв, серед них і вибиратимуть учасники голосування, розповів Станіслав Джусь.

Серед цих топонімів 18 розміщені у місті Глобине, а решта у селах громади – Корещина, Бориси, Заможне, Малинівка, Опришки, Пузикове, Радалівка, Троїцьке. Серед варіантів нових назв: Леоніда Глібова, Василя Стуса, Княгині Ольги, Степана Бандери та інші. Із повним списком можна ознайомитися за посиланням.

Голосування з 10 березня до 9 квітня триватиме онлайн на сайті «E-dem». Для цього необхідно зареєструватися, знайти рубрику «Консультації з громадськістю» та обрати Глобинську ТГ. Голосувати можуть усі зареєстровані у громаді, кому виповнилося 14 років.

Перейменування тих 97 топонімів, назви для яких визначила робоча група, винесуть на розгляд депутатів на найближчу сесію громади, каже Станіслав Джусь.

Що відомо

  • Загалом у Глобинській громаді 64 населених пункти, у них є 682 вулиці та провулки.
  • Як повідомив Суспільному голова громади Станіслав Джусь, під час процесу декомунізації 2015-го року у всіх населених пунктах сучасної Глобинської громади перейменували 212 топонімів.

Читайте також

У Полтавській громаді перейменували топоніми першої черги

На початок