"Запорожець" із Черкас з українським прапором проїхав 11 країн Європи

"Запорожець" із Черкас з українським прапором проїхав 11 країн Європи

Ексклюзивно
"Запорожець" із Черкас з українським прапором проїхав 11 країн Європи
Суспільне Черкаси

Із прапором України на українському "Запорожці" проїхав 11 країн Європи Роман Щипков. У кожному великому місті він зустрічається з громадою. 10 березня побував і в Черкасах.

Саме звідси, розповів чоловік, "родом" автомобіль, на якому він брав участь у міжнародних змаганнях.

Роман — командир збірної української команди автомобілістів, яка брала участь у Ralley Monte-Carlo Classique. Сам він із Запоріжжя, а от "Запорожець", на якому з екіпажем брав участь у змаганнях, придбали у 2022 році в Черкасах.

запорожець
Суспільне Черкаси

"Ми на ньому проїхали вже 7 300 кілометрів, з прапором України — задля перемоги. Перегони дуже складні були — зима і три тисячі кілометрів в Альпах. Я дуже вдячний «Запорожцю» за те, що він витримав. Для нас Черкаси — знакове місто, адже саме тут ми його придбали. Тому навмисно лишили черкаські номери, аби всі знали, що тут — серце України. Наші друзі зараз воюють у 72-ій бригаді імені Чорних Запорожців, саме тому запорожець чорного кольору", — розповів він.

Прапор бригади є і на автівці.

Запорожець
Суспільне Черкаси

Під час ралі в Монако і під час нагородження адміністрація міста увімкнула повітряну тривогу. Це було вперше і єдиний раз за всю історію змагань, аби віддати шану українській команді, додав він.

"Я дуже задоволений результатом свої подорожі. Сподіваюсь, що ми змогли зробити свій внесок у впізнаваність України. Нас всюди зустрічали з посмішкою", — зазначив Роман Щипков.

запорожець
Суспільне Черкаси

Машина заїхала в Україну в лютому і вже проїхала Чернівці, Кам'янець-Подільський, Бар, Вінницю, Житомир та Київ. Сьогодні, 10 березня, була у Каневі — для вшанування пам'яті Тараса Шевченка.

запорожець
Суспільне Черкаси

На прапорі, який возить із собою Роман Щипков, — підписи учасників іноземних екіпажів та керівників міст, в яких вони побували.

запорожець
Суспільне Черкаси - Оксана Швед

У Черкасах підпис на ньому лишив заступник голови ОВА Олександр Шамрай.

запорожець
Суспільне Черкаси

запорожець
Суспільне Черкаси

Тур містами України "Запорожець" продовжить і далі.

Що відомо

  • 2 лютого 2022 року українські екіпажі фінішували на ралі класичної версії в Монте-Карло. Дісталися фінішу чотири з шести українських команд, що взяли участь у перегонах. Вперше за 111 років проведення чемпіонату Ralley Monte-Carlo Classique у ньому брали участь екіпажі з України, у тому числі із Запоріжжя. Вони змагалися на раритетних автівках марки ЗАЗ.
  • Організатори допустили українські екіпажі на честь 60-го ювілею автомобіля "Запорожець". Це виняток з правила, за яким у змаганнях версії Classiqu можуть брати участь машини, що були учасниками Ralley Monte-Carlo із часу його заснування 1911 року до 1960-х років.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок