Термінові та довгострокові проєкти. Як Данія допомагатиме у відбудові Миколаївщини

Термінові та довгострокові проєкти. Як Данія допомагатиме у відбудові Миколаївщини

Термінові та довгострокові проєкти. Як Данія допомагатиме у відбудові Миколаївщини
Прапор Данії. Прапор Данії. Ілюстративне фото: Рexels

Миколаївська обласна військова адміністрація з урядом Данії станом на 10 березня обговорили питання щодо реалізації термінових, середньострокових та довгострокових проєктів. Для надання екстреної допомоги регіону в данців є приблизно 6,5 мільйонів євро.

Про це в телемарафоні "Єдині новини" розповів начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім

Сьомого березня з робочим візитом Миколаїв відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен.

"У них є приблизно 6,5 млн євро не екстрену допомогу, на закупівлю товарів, що потрібні регіону. Пан посол зустрівся і зі мною, і з Миколаївським міським головою Олександром Сєнкевичем, і з головою Миколаївської обласної ради Ганною Замазєєвою для того, щоб з’ясувати проблематику в цілому й окремо", — каже начальник ОВА.

За словами Віталія Кіма, міська та обласна влада обговорили з послом майбутні проєкти. Зокрема, йдеться про закупівлю транспорту для Миколаєва, сполучення з містом, а також з населеними пунктами – Снігурівка, Зелений Гай та Первомайське.

"Довгострокові проєкти – це створення робочих місць, які можуть за допомогою Данії тут з’явитися. Середньострокові – це відновлення регіону, соціальної та критичної інфраструктури, термінові – це надання зараз допомоги у вигляді матеріалів, труб, техніки тощо, аби відразу допомагати", — говорить Віталій Кім.

У довгострокових проєктів, зі слів Віталія Кіма, спектр широкий – від сільського господарства до ремонту кораблів.

"Європейці працюють так: якщо тут з’являється їхнє маленьке підприємство, і вони бачать, що місцева влада та держава опікується і допомагає працювати інвесторам, то вони далі розгортаються і відкривають ще. Тобто завдання, чесно кажу, створити будь-яке підприємство, яке дасть робочі місця від датчан", — розповів очільник ОВА.

Що відомо

  • 7 вересня 2022 року розпочав роботу Офіс відновлення Миколаївщини. Першим кроком стало створення дорожньої карти та погодження її з представниками Королівства Данії.
  • Представники влади Миколаєва та області Олександр Сєнкевич, Ганна Замазєєва та Віталій Кім 20 серпня 2022 року зустрілися з міністром у справах міжнародного розвитку Данії Флеммінгом Меллером Мортенсоном. Обговорили майбутню співпрацю та відбудову міста Миколаєва і області після чисельних пошкоджень російською армією.
  • Данія виділить Україні 600 мільйонів данських крон (понад 87 млн доларів) на озброєння та долучиться до післявоєнної відбудови Миколаєва, який постраждав від бомбардувань Росії.
  • З жовтня 2022 року реалізується проєкт "МикоМрії", який створений Українсько-данським молодіжним домом та Українською академією лідерства за сприяння Управління молоді та спорту Миколаївської міської ради. У безкоштовному навчанні беруть участь миколаївці віком від 16-ти до 20 років.
  • Миколаївщина отримає кошти на відновлення комунальної інфраструктури від уряду Данії.
  • 13 січня 2023 року до Миколаєва прибули представники нового уряду Данії. Міністр у справах міжнародного розвитку Данії особисто приїхав подивитися на руйнування міста внаслідок обстрілів російськими військами.
  • У межах шефства над Миколаєвом уряд Данія облаштував індивідуальний тепловий пункт, який обладнано установкою для очищення та роздачі води.
  • Данія заявила про свою готовність брати участь у відбудові Миколаєва й області. Станом на березень 2023 року регіону надана допомога будівельними матеріалами та обладнанням для пунктів очищення води. Триває розробка проєктів з відбудови зруйнованих будівель.

Читайте також

Руйнування житлових будинків на Миколаївщині завдало понад 270 мільйонів гривень збитків довкіллю

Продовжують обстрілювати. На Миколаївщині під вогнем російських військ дві громади

У Миколаєві пам'ятник радянської доби планують перенести до обласного краєзнавчого музею

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок