На Чернігівщині кількість хворих на туберкульоз зменшилася майже на чверть

На Чернігівщині кількість хворих на туберкульоз зменшилася майже на чверть

На Чернігівщині кількість хворих на туберкульоз зменшилася майже на чверть
Фото: ілюстративне, gettyimages

Рівень захворюваності на туберкульоз в області у 2022 році зменшився на 24% у порівнянні з 2021 роком. Про це повідомила завідувачка Центру фтизіатрії Чернігівської обллікарні Жанна Карпенко, йдеться на сайті Чернігівської обласної військової адміністрації.

За рівнем захворюваності на туберкульоз Чернігівщина посідає 14 місце серед регіонів України. Протягом 2022 року на Чернігівщині виявили 413 нових випадків туберкульозу та 345 ВІЛ-інфекції.

"Також на чверть впав і показник смертності, який нині складає 6,2 на 100 тисяч населення. Водночас, суттєво зросла захворюваність серед дітей. Інша проблема — виявлення цієї хвороби лише посмертно, вже за результатами розтинів", — йдеться в повідомленні.

За поширеністю ВІЛ-інфекції Чернігівська область нині займає п'яте місце в Україні. Під медичним наглядом перебувають 4164 ВІЛ-інфіковані. За словами завідувачки Центру ВІЛ/СНІДу та гепатитів Чернігівської обллікарні Ірини Тесленок, оцінювальна кількість людей, що живуть з ВІЛ, в області майже 5700 громадян.

Загалом на Чернігівщині знизився рівень обстежень як на туберкульоз, так і на ВІЛ-інфекцію.

Читайте також

У Чернігові хворих на туберкульоз переведуть в окреме приміщення, якому понад 100 років

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок