Не в змозі вплинути на природне явище — у "Миколаївводоканалі" пояснили причину появи неприємного запаху води

Не в змозі вплинути на природне явище — у "Миколаївводоканалі" пояснили причину появи неприємного запаху води

Не в змозі вплинути на природне явище — у "Миколаївводоканалі" пояснили причину появи неприємного запаху води
Перевірка хімічного складу води в Миколаєві. Фото: myartplatforma

Технічна вода, що надходить до помешкань миколаївців, станом на березень має неприємний запах. Причиною його появи стало перевищення норми фітопланктону.

Про це повідомили в пресслужбі комунального підприємства "Миколаївводоканал".

За даними фахівців водоканалу, допустима норма 100 тисяч клітин на один літр води, але станом на 10 березня у воді, що подають до будинків миколаївців, налічується 16 мільйонів клітин на один літр.

"Це величезна кількість і очисні споруди підприємства, які функціонують з 70-х років 20 століття, на жаль, зовсім не розраховані на такий об’єм органічних речовин", — розповіли фахівці.

На підприємстві додають, що комунальники працюють над зменшенням запаху, але вплинути на природне явище не в змозі.

Що відомо

  • У технічній воді, яка подається миколаївцям, станом на березень вміст хлоридів перевищує норму в 12 разів, в сім разів більше норми показник сухого залишку, втричі — загальної жорсткості та вдвічі перевищені сульфати та окиснюваність.
  • Централізоване постачання прісної води в Миколаєві відсутнє з 12 квітня 2022 року через пошкодження водоводу російськими військами.
  • З 6 травня 2022 року в Миколаєві розпочали заповнювати водопровідну систему міста технічною водою з річки Південний Буг.
  • Солона вода з Бузького лиману у водопроводі Миколаєва призводить у середньому до 15 аварій на мережах за добу. Це у п'ять разів більше, ніж було до вимушеного наповнення міського водопроводу солоною водою. Про це кореспондентам Суспільного розповіла речниця комунального підприємства "Миколаївводоканал" Ольга Сусленко.
  • Заміни потребують 240 кілометрів сталевих труб по всьому місту — цей метал найбільше страждає від води з Бузького лиману, якість якої навіть після очищення не відповідає вимогам питної.

Читайте також

Руйнування житлових будинків на Миколаївщині завдало понад 270 мільйонів гривень збитків довкіллю

Продовжують обстрілювати. На Миколаївщині під вогнем російських військ дві громади

У Миколаєві пам'ятник радянської доби планують перенести до обласного краєзнавчого музею

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок