Канадські спортсмени вимагають від свого НОК виступити проти нейтрального статусу атлетів з РФ

Канадські спортсмени вимагають від свого НОК виступити проти нейтрального статусу атлетів з РФ

Атлети направили листа до канадського НОК після заяв керівництва організації.

Національний олімпійський комітет Канади (COC) виступає проти поновлення атлетів з Росії та Білорусі допоки триває війна в Україні. Про це канадський НОК заявив у офіційній відповіді на лист місцевих спортсменів.

Канадські спортсмени у середу, 8 березня, написали офіційного листа з вимогою до НОК Канади виступити проти повернення російських та білоруських атлетів у нейтральному статусі. Причиною такого кроку канадських олімпійців стало те, що місцевий НОК допустив можливість підтримки рішення МОК щодо статусу росіян та білорусів.

Позиція керівництва Національного олімпійського комітету Канади викликала реакцію у місцевих спортсменів. Щонайменше 40 канадських атлетів підписали листа до НОК, висловлюючи незгоду з політикою комітету.

Що викликало обурення канадських спортсменів?

Канада на урядовому рівні підтримує відсторонення російських та білоруських атлетів через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Її уряд увійшов до групи з 35 країн, які спільно домовилися вимагати від Міжнародного олімпійського комітету відсторонення атлетів з РФ та Білорусі від Олімпійських ігор у Парижі.

Читайте також: 35 країн домовилися вимагати від МОК відсторонення атлетів з РФ та Білорусі від Олімпіади

У січні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет офіційно оголосив про намір повернення спортсменів з Росії та Білорусі до виступів на міжнародних змаганнях. У відповідь на це COC випустив заяву, в якій наголосив, що підтримує відсторонення російських та білоруських атлетів через війну РФ в Україні. Однак НОК Канади також зазначив, що такий підхід суперечить олімпійським принципам.

Пізніше голова COC Девід Шумейкер сказав у інтерв'ю CBC Sports, що готовий розглянути повернення відсторонених атлетів у нейтральному статусі.

Якщо є можливість зробити винятки для тих спортсменів, які можуть довести нам, що вони виступають проти війни [Росії в Україні], ми були б готові розглянути це", - сказав очільник НОК Канади.

Після цього канадські олімпійці виступили проти політики свого НОК. У своєму зверненні атлети зазначили, що позиція НОК Канада "посилає сигнал про те, що COC більше не стурбований жорстоким вторгненням Росії в Україну".

"Ми хочемо, щоб у COC зрозуміли, що тут немає середини. Ви або на одній стороні, або на іншій. І якою частиною історії хочете бути?" - сказала CBC News регбістка Джен Кіш, одна з підписанток листа.

Як відреагував на лист атлетів НОК Канади?

У відповідь на лист своїх олімпійців COC заявив, що підтримує відсторонення російських та білоруських атлетів. Поряд з цим НОК Канади не зазначив, що виступатиме проти повернення цих спортсменів у нейтральному статусі.

"Ми підтверджуємо, що це [заборона на участь спортсменів з Росії та Білорусі, доки триває вторгнення в Україну] позиція Канадського олімпійського комітету, і вона залишається такою відтоді, як Росія та Білорусь вторглися в Україну у 2022 році".

"Це узгоджується з нещодавньою заявою, підписаною Канадою та понад 30 іншими країнами, яка закликає до продовження заборони за відсутності чітких та конкретних деталей щодо дієвої моделі нейтралітету", - йдеться у заяві.

Спорт на тлі війни в Україні: останні новини

  • За підсумками наради НОК з керівниками федерацій також було схвалено текст звернення до Міжнародного олімпійського комітету. В ньому керівну світову організацію закликають відмовитися від намірів повернути росіян та білорусів на міжнародні змагання до закінчення війни в Україні.
  • Федерація шахів Росії стала першою місцевою організацією, що змінила Європу на Азію. Рішення ухвалили у відповідь на схвалення МОК участі росіян у міжнародних змаганнях в Азії.
  • У лютому Міжнародний олімпійський комітет оприлюднив свою заяву до річниці повномасштабної війни в Україні. В організації наполягали на дотриманні чинних санкцій проти РФ та Білорусі, проте й наголосили на "здатності Олімпіади відкривати двері до діалогу".
Читайте також: "Теж втручатимемося у ситуацію". Вадим Гутцайт - про звернення до федерацій щодо бойкоту змагань українців з атлетами РФ
На початок