Одна українка – у топ-10 спринту серед дівчат на Юніорському чемпіонаті світу з біатлону: результат гонки

Одна українка – у топ-10 спринту серед дівчат на Юніорському чемпіонаті світу з біатлону: результат гонки

Одна українка – у топ-10 спринту серед дівчат на Юніорському чемпіонаті світу з біатлону: результат гонки
AP

Усі четверо відібралися до переслідування.

Юніорський чемпіонат світу з біатлону продовжується в Казахстані: останні старти у програмі турніру – спринти та переслідування. Першими спринтерські гонки біжать представники молодшої вікової групи, які доляють скорочені дистанції: дівчата – 6 км, юнаки – 7.5 км.

У спринті серед дівчат Україну представляли чотири біатлоністки: Олена Городна, Олександра Меркушина, Ксенія Приходько та Валерія Шейхас. Меркушина на чемпіонаті світу здобувала "бронзу" в індивідуальній гонці, а Городна там ж фінішувала на сьомому місці. Для Шейхас - це дебют на змаганнях у Казахстані, а Приходько пробігла 46-ю індивідуальну гонку.

Найкращий результат серед українок у спринті показала Олена Городна. Вона зробила лише один промах і змогла фінішувати сьомою. На 6-кілометровій дистанції Городна програла найшвидшій біатлоністці дві хвилини, та водночас це 21-й результат. Зрештою, на фініші Олена відстала від переможниці на півтори хвилини, а від третього місця – на 50 секунд.

Найшвидшою серед українок була Олександра Меркушина (восьмий час), на дистанції вона виграла 40 секунд у Городної. Однак на стрільбі 18-річна Меркушина зробила одразу п'ять промахів, тобто не закрила кожну другу мішень. Через це вона фінішувала на 18-му місці – з відставанням в понад дві з половиною хвилини. Від Олени Городоної відставання склало трохи більше хвилини.

У Приходько та Шейхас по три промахи – Ксенія фінішувала на 29-му місці, а Валерія – на 48-му.

Подвійний подіум у гонці завоювала Німеччина. "Золото" виграла 17-річна Джулія Тангеймер: два кола штрафу, але найкраща швидкість на дистанції (+30 сек до другої за швидкістю) дали їй перевагу в 26 секунд на фініші. "Срібло" у ще однієї німкені, 19-річної Джулії Кінк. А от "бронза" дісталася італійці Астрід Плош, яка на 0.5 секунди випередила шведку Ельзу Тангландер!

 • Спринт, 6 км, дівчата
 1. Джулія Тангеймер (Німеччина, 1+1) 17:45.0
 2. Джулія Кінк (Німмечина, 1+0) +26.2
 3. Астрід Плош (Італія, 0+0) +42.6
 4. Ельза Тангландер (Швеція, 0+2) +43.1
 5. Марен Браннаре-Гран (Норвегія, 1+0) +54.6
 6. Ілона Плехачова (Чехія, 0+2) +1:29.1
 7. Олена Городна (Україна, 1+0) +1:32.7

...

 • 18. Олександра Меркушина (2+3) +2:36.5
 • 29. Ксенія Приходько (1+2) +3:02.1
 • 48. Валерія Шейхас (2+1) +4:14.3

Юніорська збірна України з біатлону: що відомо

 • Попередній юніорський чемпіонат світу з біатлону, що відбувся у 2022 році, Україна пропустила через повномасштабне вторгнення Росії.
 • Востаннє нагороди на юніорському чемпіонаті світу українські біатлоністи здобували у 2019 році - дві золоті медалі Катерини Бех у спринті та переслідуванні юніорок.
Читайте також: Біатлоністка Катерина Бех, що змагається в Росії, знову виступатиме за Україну? У федерації спростовують цю інформацію
 • Збірна України виграла дві медалі у сезоні 2022/23 юніорського Кубка IBU - "бронза" та "срібло" в жіночій та чоловічій естафеті відповідно на етапі в Хааньї.
 • У сезоні 2022/23 Олександра Меркушина здобула дві медалі на юнацькому рівні - "золото" (спринт) та "бронзу" (індивідуальна гонка) на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі.
 • Перед юніорським чемпіонатом світу відбувся Євро серед біатлоністів з цієї ж вікової групи. Його Україна закінчила з однією медаллю "бронза" у змішаній естафеті.
Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор юніорського чемпіонату світу з біатлону в України. Дивіться усі гонки юніорської вікової групи на сайті Суспільне Спорт.
На початок