На Сумщині планують реорганізувати 31 школу

На Сумщині планують реорганізувати 31 школу

На Сумщині планують реорганізувати 31 школу

З початку 2020 року на Сумщині 9 шкіл перебувають в процесі реорганізації.Усього ж планують реорганізувати 31 заклад, з яких 8 можуть закрити. Про це в ефірі "Теми дня" на Суспільному в Сумах повідомила директорка департаменту освіти і науки ОДА Вікторія Гробова.

Причина реорганізації шкіл - нестача учнів, сказала Гробова. "Тенденція до зменшення народжуваності. Ми моніторимо вік дітей, то через 5-6 років до першого класу будуть іти вполовину менше дітей, ніж зараз", – сказала освітянка.

На Сумщині нині 18 шкіл, у яких навчаються до 29 учнів та 47 шкіл, у яких до 39 учнів. Усього в області 125 малокомплектних шкіл, сказала Вікторія Гробова. Крім цього, в області є 39 дитячих садків, у яких виховуються менше 50 дітей. Ці заклади теж можуть реорганізувати. Доцільність існування і школи, і садка визначає громада, яка їх же і утримує.

Що відомо

  • Освітньою субвенцією передбачене фінансування шкіл, у яких навчаються не менше 25 учнів.
  • Наприкінці травня у селі Підставки Липоводолинського району рішенням суду закрили і опломбували місцеву школу через порушення пожежної безпеки.
  • З початку 2020 року на усунення порушень пожежної безпеки в навчальних закладах з міського бюджету Сум виділили 6 мільйонів гривень. Їх розподілили між сімома закладами - двома садочками та п'ятьма школами.
  • Найбільше - 1,5 мільйони гривень витратили на роботи у школі №15. Цій будівлі 80 років. У ній навчаються більше тисячі учнів.
На початок