На Кубку світу з біатлону визначилися володарі Малих кришталевих глобусів в індивідуальних гонках: хто виграв нагороди

На Кубку світу з біатлону визначилися володарі Малих кришталевих глобусів в індивідуальних гонках: хто виграв нагороди

На Кубку світу з біатлону визначилися володарі Малих кришталевих глобусів в індивідуальних гонках: хто виграв нагороди
AP Photos

На яких позиціях у дисципліні закінчуватимуть сезон українці.

На Кубку світу з біатлону визначилися володарі Малих кришталевих глобусів в індивідуальних гонках. Заключні старти в дисципліні у шведському Естерсунді виграли італійка Доротея Вірер та німець Бенедикт Долль.

Читайте також: Антон Дудченко - у топ-15 індивідуальної гонки на Кубку світу в Естерсунді: результати гонки

Усього впродовж сезону 2022/23 учасники змагань Кубка світу провели по три індивідуальні гонки серед чоловіків і жінок. Окрім Естерсунда, дисципліна була представлена на етапах у фінському Контіолагті й німецькому Рупольдингу.

В Естерсунді вдруге в сезоні медаль чоловічої "індивідуалки" здобув норвежець Ветле-Шостад Крістіансен. В Естерсунді він додав "бронзу" до другого місця в січневому старті Рупольдинга та здобув свій перший Малий кришталевий глобус у кар'єрі, на 20 очок випередивши німця Долля.

Попередній лідер заліку Йоганнес Бьо, що виграв індивідуальну гонку в Рупольдингу, не зміг вийти на старт в Естерсунді через COVID-19. Та опустився на підсумкове сьоме місце рейтингу.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт.
Індивідуальні
Ветле-Шостад Крістіансен — третій номер загального заліку 2022/23. AP Photos

У жінок єдиною біатлоністкою, що тричі за сезон виходила на подіум індивідуальних гонок, стала італійка Ліза Віттоцці. У Контіолагті вона здобула "бронзу", в Рупольдингу — "золото", а в Естерсунді показала другий найкращий час позаду співвітчизниці Вірер.

Віттоцці випередила в заліку француженку Жюлью Сімон на 70 очок та вдруге в кар'єрі здобула Малий кришталевий глобус в індивідуальних гонках. Вона також вигравала нагороду в сезоні 2018/19.

Серед українців найвищу сходинку в заліку "індивідуалок" посів Антон Дудченко на 26-й позиції. У жіночому рейтингу Юлія Джима стала найкращою біатлоністкою "синьо-жовтих" з 37-м результатом за підсумками сезону.

Залік індивідуальних гонок Кубка світу 2022/23: топ-5

Чоловіки:
 1. Ветле-Шостад Крістіансен (Норвегія) — 171 очок
 2. Бенедикт Долль (Німеччина) — 151
 3. Мартін Понсілуома (Швеція) — 132
 4. Роман Реес (Німеччина) — 123
 5. Томмазо Джакомель (Італія) — 120

...

 • 26. Антон Дудченко (Україна) — 40
 • 35. Денис Насико (Україна) — 31
 • 48. Артем Тищенко (Україна) — 13
 • 50. Тарас Лесюк (Україна) — 13
Жінки:
 1. Ліза Вітоцці (Італія) — 225 очок
 2. Жюлья Сімон (Франція) — 155
 3. Ганна Еберг (Швеція) — 153
 4. Інґрід-Ландмарк Тандреволд (Норвегія) — 147
 5. Доротея Вірер (Італія) — 143

...

 • 37. Юлія Джима (Україна) — 25
 • 52. Анастасія Меркушина (Україна) — 13
 • 58. Олена Білосюк (Україна) — 9

Кубок світу 2022/23: що відомо

 • У чоловіків достроково визначився володар Великого кришталевого глобуса — норвежець Йоганнес Бьо. 29-річний біатлоніст також переміг у заліках спринтерських гонок та переслідування.
 • У жінок триває боротьба за звання найкращої біатлоністки цього сезону. Поточний залік очолює Жюлья Сімон з Франції, що на 148 очок випереджає Лізу Вітоцці.
 • До закінчення етапу в Естерсунді 11-12 березня відбудуться жіночі та чоловічи естафети з масстартами. Заключний етап сезону відбудеться 16-19 березня в норвезькому Голменколлені.

Вибір редакції

На початок