"Теж втручатимемося у ситуацію". Вадим Гутцайт - про звернення до федерацій щодо бойкоту змагань українців з атлетами РФ

"Теж втручатимемося у ситуацію". Вадим Гутцайт - про звернення до федерацій щодо бойкоту змагань українців з атлетами РФ

"Теж втручатимемося у ситуацію". Вадим Гутцайт - про звернення до федерацій щодо бойкоту змагань українців з атлетами РФ
Facebook / vgytzait

Якого рішення дійшли на нараді НОК з представниками українських федерацій.

Україна розглядатиме питання бойкоту міжнародних змагань, в яких беруть участь російські спортсмени. Про це на пресконференції розповів президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт.

Від початку повномасштабного російського вторгнення за підтримки Білорусі до України спортсменів з обох країн відсторонили від участі в міжнародних турнірах у більшості видів спорту. Окремі спортивні органи, як-от у тенісі або велоспорті, допускають їх виключно до особистих змагань на умовах нейтралітету.

Водночас Міжнародний олімпійський комітет розглядає можливість повернення росіян та білорусів на змаганнях в Азії. Континентальна олімпійська керівна організація вже запросила спортсменів з двох країн на свої турніри, включно з Азійськими іграми 2023 року, проте остаточного рішення з цього приводу ще не було ухвалено.

У лютому президент НОК України Вадим Гутцайт під час конференції публічно наголошував на необхідності бойкоту всіх змагань, де виступають атлети з РФ, зокрема у тенісі. Проте у березні друга ракетка України з тенісу Марта Костюк розповіла, що з українського боку їй не надходило рекомендацій утримуватися від участі в матчах проти тенісисток з Росії.

Читайте також: "Знайти винного". НОК України вимагає від тенісистів бойкотувати матчі з росіянами, але не всі на це готові

Під час пресконференції президента НОК України з журналістами, яка відбулася у березні, Гутцайт розповів, що наразі питання потенційного бойкоту змагань проти росіян обговорюється на найвищому рівні національного спорту. За підсумками наради НОК за участі керівників українських федерацій це питання виноситимуть на індивідуальний розгляд усіх спортивних органів країни.

"Напишемо листи до цих федерацій, де спортсмени беруть участь, і подивимося. Будемо чекати відповіді, що ці федерації зроблять з цими спортсменами, і потім будемо уже надалі брати участь у цих діях. Коли вони дадуть нам відповідь, що вони зробили, тоді ми будемо теж в цю ситуацію втручатися".

"Ми на виконкомі затвердили листи, які надішлемо на наші всеукраїнські федерації. Щоб вони нам відповіли за 10 днів. Вони порадяться всередині федерації з тренерами, спортсменами — чи вони будуть брати участь у міжнародних змаганнях з росіянами та білорусами, чи не будуть".

Спорт на тлі війни в Україні: останні новини

  • За підсумками наради НОК з керівниками федерацій також було схвалено текст звернення до Міжнародного олімпійського комітету. В ньому керівну світову організацію закликають відмовитися від намірів повернути росіян та білорусів на міжнародні змагання до закінчення війни в Україні.
  • Федерація шахів Росії стала першою місцевою організацією, що змінила Європу на Азію. Рішення ухвалили у відповідь на схвалення МОК участі росіян у міжнародних змаганнях в Азії.
  • У лютому Міжнародний олімпійський комітет оприлюднив свою заяву до річниці повномасштабної війни в Україні. В організації наполягали на дотриманні чинних санкцій проти РФ та Білорусі, проте й наголосили на "здатності Олімпіади відкривати двері до діалогу".
На початок