До України прибули 25 бронетранспортерів Spartan

До України прибули 25 бронетранспортерів Spartan

Британські БТР Spartan
Бронетранспортери "Spartan". Фото: Світовий Конгрес Українців

25 бронетранспортерів FV103 Spartan і FV432 перетнули український кордон і вирушили в частини Збройних сил України. Машини закупили завдяки ініціативі Світового Конгресу Українців "Unite With Ukraine", повідомляє пресслужба Конгресу.

Цю закупівлю СКУ ініціював спільно з командуванням Сил територіальної оборони у жовтні 2022 року.

"Наскільки мені відомо, це найбільша одночасна партія поставки броньованих і гусеничних евакуаційних машин міжнародною неурядовою організацією з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну", – сказав директор Конгресу Андрій Потічний.

За словами офіцера командування тероборони Олександра Музики ця техніка надважлива.

"Вона дасть можливість не тільки виконувати оперативні задачі, а також виконає функції медичної евакуації як цивільного населення, так і військовослужбовців у разі термінової необхідності", — зауважив Олександ Музика.

Загалом на пожертви людей та організацій з усього світу СКУ придбав двадцять п’ять броньованих машин. Це дванадцять Spartan FV103, сім 432 APC, два 434 APC, один Spartan SPA8, один Spartan SPA017 та два FV104 Samaritan.

Британський БТР "Spartan"

FV103 "Spartan" – це гусеничний бронетранспортер британської армії. Легка, швидка та маневрена машина, яка може перевозити до семи осіб. Міцний зварний алюмінієвий корпус з товщиною до 60 міліметрів цього БТР здатен захистити військових від уламків та великокаліберних куль.  FV432 з моменту своєї появи на озброєнні став найпоширенішим броньовиком, який використовувався для транспортування піхоти на полі бою. Ця бронемашина здатна перевозити до дванадцяти осіб.

Читайте також

Сили оборони отримали кілька десятків бронетранспортерів "Spartan" — Притула

Харківській 127-й бригаді тероборони передали бронетранспортери Spartan: фоторепортаж

Готові шукати цілі для HIMARS. Військові отримали комплекс безпілотників PD-2 — ПЖ

Вибір редакції

На початок