Франція, Угорщина і Болгарія блокують ядерні санкції проти РФ — РАР

Франція, Угорщина і Болгарія блокують ядерні санкції проти РФ — РАР

Санкції, прапор РФ, карта
Санкції. Ілюстративне фото: Unsplash

Франція, Угорщина і Болгарія блокують запровадження санкцій Євросоюзу проти атомної енергетики Росії, зокрема державного концерну "Росатом". Про це повідомляє агентство РАР з посиланням на джерела.

За словами джерела в ЄС, найбільшим прихильником співпраці з "Росатомом" є Франція.

"Найгучнішими є угорці, які, коли йдеться про санкції щодо "Росатому", посилаються на національну безпеку. Болгарія також повідомляє про занепокоєння щодо безпеки постачання (ядерного палива, – ред.)", — сказав співрозмовник агентства.

За його словами, запровадження санкцій проти атомної енергетики РФ є зараз головною вимогою української сторони.

Зазначається, що до Брюсселя також доходить інформація, що "Росатом" через те, що на нього не поширюються санкції з жодного з десяти пакетів ЄС відчув себе "захищеним" і почав поширювати свою діяльність на інші галузі.

"Україна просить ЄС зайнятися питанням ядерного палива, вказуючи на те, що "Росатом" усвідомив, що має захисну парасольку в ЄС і все, що його стосується, виключено з-під санкційної загрози. Українська сторона також повідомляє, що "Росатом" почав активну діяльність у сферах, не пов’язаних з атомною енергетикою", — сказав високопосадовець з ЄС.

Читайте також: Без російського палива на українських АЕС. Як працюватимуть реактори

Постпред Польщі при ЄС Анджей Садось наголосив, що Варшава вимагає накладення європейських санкцій на російську атомну енергетику.

"Це один з польських постулатів. Ми над цим працюємо в тісній співпраці з українською стороною. Також зазначаємо, що "Росатом" починає використовувати своєрідний імунітет, поширюючи свою діяльність на інші сфери", — сказав він.

Що відомо про десятий пакет санкції ЄС проти РФ

Країни Європейського союзу пізно ввечері 24 лютого ухвалили десятий пакет санкцій проти Росії. Обмеження запроваджуються проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема, трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

Україна наполягала, щоб у десятому пакеті були санкцій проти російської ядерної галузі, однак ЄС їх не включив у новий пакет.

Читайте також

"Позбутися залежності від ядерного палива Росії треба назавжди" — Ігор Жовква

Зеленський ввів в дію санкції проти "Росатому"

ЄС схвалив десятий пакет санкцій проти РФ: що у ньому

Вибір редакції

На початок