Херсонець Юрій — професійний масажист. В окупації чоловік допомагав відновитися тим, хто був в російських катівнях, після звільнення міста — лікує військових. Своєю історією Юрій поділився із Суспільним.
За словами Юрія, українські військові потребують відновлення.
"Був такий випадок, коли потужний такий військовий, в чинах на масажі розплакався. Це було не звично. Він сказав, що настільки вимотався за цей час і вперше відчув тілесне розслаблення. Я почав робити акценти на тому, щоб хлопці відпочивали не тільки фізично, а й психологічно", — розповідає херсонський масажист Юрій.
До війни Юрій займався лікувальним та естетичним масажем, після окупації Херсона напрямок змінив на реабілітаційний. Лікує тих, хто побував в російських катівнях, людей, які довго перебували у підвалах та пережили переохолодження, перевтому та стреси.
"Перший мій досвід був — моя давня клієнтка. Вона 14 днів відсиділа у полоні РФ і відразу після того, як її відпустили, вона прийшла до мене. Сказала, що не дуже добре себе почуває. Вона оптиміст по життю, волонтерка, коли я почав діагностику і огляд, у неї було багато синців і гематом, було зламане ребро. З того часу я почав займатися реабілітацією, вже п'ять місяців", — каже масажист.
Людям, які постраждали від катувань Юрій допомагав таємно. Чоловік працював тільки з перевіреними клієнтами. Але одного разу російські військові прийшли до нього додому.
"Ми покинули свою будівлю, бо прийшли люди в російській військовій формі і сказали що їм потрібні вчителі та медики. Моя дружина вчитель молодших класів. Нам дали чотири години на те, щоб дати відповідь. Тому ми протягом двох годин зібрали речі і з'їхали зі свого дому",
За словами Юрія, з середини літа, коли люди почали розповідати, що десь там робиться масаж та реабілітацію, часто коло його дверей стояв військовий транспорт.
Окрім реабілітації, Юрій разом із дружиною допомагає сусідці-волонтерці. Жінка возить гуманітарну допомогу у деокуповані села Херсонщини.
"Ми постійно допомагаємо пакувати, фасувати крупи, розвантажувати та завантажувати мікроавтобуси. Волонтерка їздить в специфічні міста — під Каховку та до села Веселе, де постійно знаходиться під обстрілами", — каже херсонець.
З Херсона попри постійні обстріли виїжджати не збирається, розповідає Юрій, бо в рідному місті хоче з сім'єю зустріти перемогу.
Читайте також
Були в окупації, тепер — під обстрілами. Як живуть люди у Білозерці на Херсонщині
Катівні у Херсоні: близько 400 людей досі вважаються безвісти зниклими
Обстріли Зміївки та Веселого, допомога херсонській лікарні. 379 день війни: хроніка подій в області
Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber