На Кінбурнському півострові знищили самохідну артустановку російської армії — ОК "Південь"

На Кінбурнському півострові знищили самохідну артустановку російської армії — ОК "Південь"

Українські ракетно-артилерійські підрозділи знищили російську самохідну артустановку "Мста-С" на тимчасово окупованій Кінбурнській косі в Миколаївській області.

Це повідомив спікер оперативного командування "Південь" Владислав Назаров у зведенні дев'ятого березня.

Протягом восьмого березня російські військові обстрілювали правобережжя та здійснили майже 90 атак на мирне населення та по акваторії Дніпро-Бузького лиману. Зокрема двічі з мінометів обстрілювали акваторію Очаківської громади Миколаївської області.

Як повідомив Владислав Назаров, крім знищення артустановки "Мста-С на Кінбурні, на лівобережній частині Херсонської області Сили оборони знищили безпілотник типу "Орлан-10", танк та автомобільну броньовану техніку росіян. А також ліквідували 11 військових РФ.

Що відомо

  • "Мста-С" – це радянська і російська 152-мм дивізійна самохідна гаубиця, призначена для знищення артилерійських і мінометних батарей, танків та іншої броньованої техніки, протитанкових засобів, живої сили тощо.
  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Читайте також

Буде краще ніж до війни. У селі на Миколаївщині відновлюють знищену російськими військами сільраду

Над Миколаївщиною сили протиповітряної оборони збили 9 ракет

Квартири військовослужбовцям та ремонт водопроводу. Миколаївські депутати розподілили вільний залишок із бюджету

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок