Підтримували вторгнення РФ в Україну: трьом жителям Дніпропетровщини повідомили про підозру

Підтримували вторгнення РФ в Україну: трьом жителям Дніпропетровщини повідомили про підозру

Підтримували вторгнення РФ в Україну: трьом жителям Дніпропетровщини повідомили про підозру
Фото: СБУ Дніпропетровської області

Трьом жителям Дніпропетровщини повідомили про підозру, за даними Служби безпеки України вони підтримували вторгнення РФ в Україну. Про це йдеться на сторінці СБУ в області.

За даними слідства, житель Кам’янського, який працював на одному з об’єктів критичної інфраструктури, має родичів в РФ та підтримує з ними постійний зв’язок. Вони повідомляли йому неправдиву інформацію з пропагандистських каналів. Він робив публікації на своїй сторінці в одній із соціальних мереж, які закликали підтримувати військову агресію РФ.

Ще один місцевий житель – фахівець у сфері мистецтва і у минулому приватний підприємець, теж займався антиукраїнською агітацією. Під впливом знайомих та друзів, що залишились в РФ, він розповсюджував на особистій сторінці у соціальній мережі проросійську агітацію. Пости переважно стосувались виправдовування збройної агресії РФ проти України.

Ще один житель Кам’янського, пенсіонер з громадянством РФ. Проживав у місті з початку 2000-х років. Серед його знайомих були і учасники так званої "спеціальної воєнної операції". Через особистий акаунт в інтернет-мережі він поширював інформацію з підтримки збройної агресії проти України.

Співробітники СБУ встановили антиукраїнських пропагандистів та припинили агітацію.

У ході проведення слідчих дій правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони, які використовували підозрювані.

Наразі чоловікам повідомили про підозру за статтями 111-1Публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України або публічні заклики громадянином України до підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора, до співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора, до невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окуповані території України. та 436-2Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією. Кримінального кодексу України.

Їм загрожує до 3 років позбавлення волі.

Читайте також

Підтримував дії армії РФ: у Кривому Розі викрили ймовірного проросійського агітатора

Підтримували дії російської влади. На Дніпропетровщині затримали трьох ймовірних колаборантів

Передавав дані про переміщення техніки ЗСУ. У Дніпрі за підозрою в колабораціонізмі судимуть чоловіка

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок