Перейменування вулиць. У Миколаєві 
планують оновити склад топонімічної комісії

Перейменування вулиць. У Миколаєві планують оновити склад топонімічної комісії

У Миколаївській міській раді планують затвердити новий склад топонімічної комісії, аби розпочати її діяльність. Комісія визначить об’єкти в місті, що необхідно перейменувати.

Про це Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич сказав під час сесії міської ради 9 березня.

"Нещодавно ми спілкувались з депутатом Рамілем Агабековим щодо того, що в Миколаєві є досі назви вулиць, яких не може бути сьогодні в нашому місті. Тому завдання — терміново перейменувати ці вулиці. Для забезпечення законної процедури перейменування вулиць у Миколаєві необхідно затвердити новий склад топонімічної комісії", — говорить Олександр Сєнкевич.

Мер надав протокольне доручення сесії щодо оновлення складу топонімічної комісії.

"Колись секретарем комісії з перейменування об'єктів топоніміки населених пунктів у Миколаєві була Ірина Бондаренко (ексначальниця відділу охорони культурної спадщини управління Миколаївської міської ради). Також вже деяких членів вже немає в живих. Комісія не функціонує", — сказав міський голова.

Що відомо

  • У 2015 році було прийнято "Положенням про порядок найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд на території м. Миколаєва"
  • У Миколаєві на перейменування очікують десятки топонімів. Пропозиції щодо нових назв може надати будь-яка людина, навіть в анонімному вигляді.
  • Вулицю Московську у Миколаєві перейменували на Маріупольську. За відповідне рішення проголосували 39 депутатів з 46-ти зареєстрованих на сесії.
  • За словами Олександра Сєнкевича, у Миколаєві варто відновити роботу комісії з перейменування топонімів, адже в місті залишилися назви вулиць, які належать до радянської історії або пов’язані з РФ: вулиця Пушкінська, вулиця Гвардійська, вулиця 295-ї стрілкової дивізії тощо.

Читайте також

У Миколаєві власникам багатоквартирних будинків компенсують частину витрат на заміну водопроводів

Буде краще ніж до війни. У селі на Миколаївщині відновлюють знищену російськими військами сільраду

Квартири військовослужбовцям та ремонт водопроводу. Миколаївські депутати розподілили вільний залишок із бюджету

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок