У Хмельницькому вшанували пам'ять Тараса Шевченка

У Хмельницькому вшанували пам'ять Тараса Шевченка

У Хмельницькому вшанували пам'ять Тараса Шевченка
Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому хвилиною мовчання вшанували пам'ять поета, мислителя Тараса Григоровича Шевченка. До пам’ятника, аби покласти квіти, прийшли чиновники, жителі обласного центру та внутрішньопереміщені особи.

Як це відбувалося, бачили кореспонденти Суспільного.

Біля пам’ятника Тараса Шевченка, що у сквері обласного центру, зібрались містяни та чиновники. Хвилиною мовчання вшановують пам'ять поета та загиблих захисників України. Переселенка із Запорізької області, яка майже рік проживає у Хмельницькому, Тетяна Мелешко, також прийшла до монумента.

"Він є зараз наставником для всіх нас. Не можна без болю слухати це все, що все це збувається, про що він багато років назад проповідував. Наше місто окуповане і ми виявили волю прийти й вшанувати пам'ять Шевченку, дуже боляче", — каже Тетяна Мерешко.

Хмельницький поет, доцент Хмельницького національного університету Віталій Міхалевський вважає Тараса Шевченка світовим генієм.

До пам’ятника Шевченка поклали квіти чиновники, жителі обласного центру та внутрішньопереміщені особи
До пам’ятника Шевченка поклали квіти чиновники, жителі обласного центру та внутрішньопереміщені особи. Фото: Суспільне Хмельницький

"Всі: і письменники, і митці, зокрема, музиканти, художники порівнюють, або ґрунтуються на творчості Шевченка. Хочуть взяти все найкраще для себе", — розповідає Віталій Міхалевський.

Молодь та студенти, під час повномасштабного вторгнення, переосмислюють твори Шевченка, каже Віталій Міхалевський.

"Ми завжди звикли говорити, що він актуальний, і зараз ще актуальніший, і молодь загострено сприймає всі події, які відбуваються і, відповідно, вона ще більш сприймає Шевченка. Вони бачать, що людина, яка проживала 200 років тому, а все говорить те, що зараз відбувається", — розповідає Віталій Міхлевський.

У Хмельницькій гімназії номер 1, вчителька української мови та літератури Тетяна Ільїнська проводить учням виховну годину присвячену до дня народження Кобзаря.

"Для учнів, цьогоріч ми вирішили: крім того, що Шевченко в нас поет та письменник, показати Шевченка художником. І презентували його картини, показали, що він дійсно був геніальним у всьому. Ми вивчаємо його з першого класу, і зрозуміло, що біографія його дітям відома. Тому ми шукаємо нові підходи, нові ключики, щоб дітям було цікаво. Щоб вони не мислили шаблонно", — розповідає вчителька.

Вчителька української мови та літератури проводить учням виховну годину присвячену до дня народження Кобзаря
Вчителька української мови та літератури проводить учням виховну годину присвячену до дня народження Кобзаря. Фото: Суспільне Хмельницький

Говорить, подання учням навчального матеріалу про поета цьогоріч змінилася.

"Ми показуємо сьогодні такого, який він є зараз для нас, очима сьогоднішніх українців. Це, по-перше, Слов’янськ 2014 року, де на стіні був розстріляний портрет Шевченка. Ми говоримо про Шевченка сьогодні, як про пророка. Про те, що той пам’ятник в Бородянці, який вистояв в зруйнованому та безлюдному місті вистояв, це вселяє віру у нас всіх, що ми теж вистоїмо, що ми теж переможемо", — розповідає Тетяна Ільїнська.

Восени 1846 року Тарас Шевченко відвідував Кам’янець-Подільський, розповідає завідуюча кафедри історії української літератури та компаративістики Кам’янець-Подільського національного університету Людмила Починок. За її словами, поет пробув там 2 тижні.

"Тарас Шевченко, як член київської археографічної комісії прибув до Кам`янця-Подільського губернського центру Поділля, для змалювання історичних та археологічних пам'яток, запису, переказів та легенд народних. Згодом, з Кам'янця-Подільського. Він попрямував до Почаєва, проїздив через Ярмолинці, Проскурів, Меджибіж, Летичів. За іншою гіпотезою — побував в Ізяславі та Старокостянтинові", — каже Людмила Починок.

Читайте також

  • У громаді на Хмельниччині батьки виступають проти закриття ліцею
  • Житло, робота і психологічна підтримка. У Хмельницькому говорили про потреби жительок області
  • Майже рік в дитсадку живуть переселенці, які евакуювались на Хмельниччину
  • На Хмельниччині облаштовують гуртожиток для переселенців
  • У Хмельницькому відкрили центр психологічної підтримки. Хто може скористатись

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок