До пам'ятника Тарасу Шевченку на Валу у Чернігові люди понесли квіти. Так вшанували 209-ту річницю від його народження. Читали вірші, уривки з творів, озвучували факти з життя Шевченка.

Зі слів представника Українського інституту національної пам’яті в області Сергія Бутка, Шевченко — це символ боротьби багатьох українців за свободу та незалежність протягом багатьох років.
"Ще в 1917 році в штабах вішали портрети не військових, а Тараса Шевченка. Зі словами: “Боріться і поборемо” воювали й повстанці Української повстанської армії, інших українських формувань. Під час Революції гідності — це був символ боротьби за свободу. Зараз Тарас Шевченко мобілізує всіх нас, чернігівців".

"Враховуючи ці події, які в нашій державі відбуваються з 2014 року, враховуючи ці події, які відбулися 24 лютого 2022 року, то, звичайно, трошки по-іншому оцінюєш постать Тараса Шевченка. Для мене він в першу чергу геній і він борець. Тільки зараз починаєш розуміти, як йому було важко. З простого кріпосного стати таким великим поетом і художником, якого знають у всьому світі. Його Кобзар перекладений 140 мовами світу", — розповів бригадний генерал, командувач військ ОК “Північ” Дмитро Красильников.

"З давніх часів Господь до людей доносив свою волю через особливе служіння вибраних людей. Ці люди називалися пророками. І, мабуть, Тарас Шевченко був одним із тих пророків, який доносив до людей волю, ті реалії, в яких він жив. І він, мабуть, бачив те, що буде відбуватися в майбутньому", — розповів єпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Антоній Фірлей.

Детальніше дивіться у сюжеті:
Читайте також
Зеленський відзначив державними нагородами двох медичних працівниць з Чернігова
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.