На канал Сулина припадає 50% товарообігу українських портів на Дунаї: представниця Єврокомісії в Одесі

На канал Сулина припадає 50% товарообігу українських портів на Дунаї: представниця Єврокомісії в Одесі

На канал Сулина припадає 50% товарообігу українських портів на Дунаї: представниця Єврокомісії в Одесі
Майя Бакран, заступниця генерального директору Європейської комісії з питань мобільності і транспорту. Фото: Суспільне Одеса

На румунський канал припадає половина товарообігу Дунайських портів на Одещині. Про таке під час брифінгу 9 березня повідомили заступниця генерального директора Європейської комісії з питань мобільності й транспорту Майя Бакран.

"Сулина є серцем Дунайського кластеру. Вона складає 50% від усієї ініціативи “Шляхи солідарності”. Її пропускна спроможність є найголовнішою ціллю нашої місії. Тому було дуже важливо обговорити з румунськими та українськими колегами подальше поліпшення спроможності каналу", — зазначила європосадовиця.

Наразі у каналі Сулина хочуть встановити обладнання, яке дозволить працювати цілодобово, а не лише у денний час. Також французькі спеціалісти проаналізували роботу румунських лоцманів. Їм запропонували зміни, які поліпшать організаційно їхню роботу, зазначила Бакран.

Представниця Європейської комісії зауважила, що 50% зерна за останній рік перевезли "Шляхами солідарності", зокрема через Дунайські порти.

"Шляхи солідарності" — це транспортні коридори між Україною та країнами ЄС для сільськогосподарського експорту, а також товарообігу для інших товарів. Ці шляхи створили у травні минулого року. Наразі у Європейські комісії працюють над збільшенням пропускної спроможності "Шляхів солідарності".

Читайте також

  • Дунайські порти на Одещині стали приймати більше суден: яка причина
  • Одещину відвідали представники країн, які фінансують програму Grain from Ukraine, аби перевірити її роботу
  • Через перешкоджання Росії з портів Одещини не змогли експортувати 10 млн тонн продовольства — Мінінфраструктури

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок