Супутник від фонду Притули допоміг знищити тисячі одиниць військової техніки РФ — ГУР

Супутник від фонду Притули допоміг знищити тисячі одиниць військової техніки РФ — ГУР

Знімок з супутника "ICEYE"
Знимок з супутника "ICEYE". Фото: ГУР МО

Космічний апарат "ICEYE"Супутники "ICEYE" проводять зйомку за допомогою синтезованої радіолокаційної апертури (SAR), яка дозволяє в будь-який час доби та за будь-яких погодних умов сканувати об'єкти. придбаний за пожертви українців, допоміг Силам оборони України виявити та знищити понад сім тисяч об'єктів військової та спеціальної техніки російської армії.

Про це йдеться в повідомленні Головного управління розвідки Міністерства оборони.

Воєнна розвідка України почала використовувати "народний супутник" з 24 вересня 2022 року. Відтоді Сили безпеки та оборони щодоби отримують необхідні розвіддані з космосу.

Читайте також: "Цей супутник може роздивитися номер автомобіля, який їде по кримському мосту": експерт про покупку фонду Притули

За 5 місяців використання "ICEYE" співробітники ГУР МО України провели космічну радіолокаційну розвідку майже 1000 районів розташування підрозділів армії РФ.

Ресурс супутника дозволив виявити 360 наметів у місцях розташування російських військ, а також 7321 об’єкт ворожої військової та спеціальної техніки, зокрема:

  • 45 літаків;
  • 27 гелікоптерів;
  • 6 ОТРК "Іскандер";
  • 36 ЗРК "С300";
  • 12 ЗРК "Панцир С1";
  • 11 радіолокаційних станцій;
  • 10 понтонних переправ.

Значна частина з цього переліку була знищена.

"Народний супутник" для ЗСУ замість "Байрактарів"

Наприкінці червня минулого року волонтер Сергій Притула та блогер Ігор Лачен організували збір коштів на "народний байрактар". 23 червня Притула повідомив, що за добу українці зібрали гроші на два "Байрактари". 27 червня компанія Baykar повідомила, що надасть Україні безкоштовно три безпілотники. Після цього Притула повідомив, що понад 600 мільйонів гривень, які вдалося заощадити зі збору на "народний Байрактар" витратили на супутник для Збройних сил України.

Читайте також

Супутник від українців: у ЗСУ пояснили, які переваги дає ICEYE

Сили оборони отримали кілька десятків бронетранспортерів "Spartan" — Притула

Готові шукати цілі для HIMARS. Військові отримали комплекс безпілотників PD-2 — ПЖ

На початок