Сутички у чемпіонаті Індонезії: офіційних осіб матчу засудили до ув'язнення через загибель 135 вболівальників

Сутички у чемпіонаті Індонезії: офіційних осіб матчу засудили до ув'язнення через загибель 135 вболівальників

Сутички у чемпіонаті Індонезії: офіційних осіб матчу засудили до ув'язнення через загибель 135 вболівальників
Поліція застосувала сльозогінний газ під час бійки вболівальників на стадіоні Канжурухан в Маланзі, Східна Ява, Індонезія, 1 жовтня 2022 року. Фото: Associated Press

Також вони отримали пожиттєву заборону на футбольну діяльність.

Суд засудив до ув'язнення двох офіційних осіб матчу чемпіонату Індонезії між "Аремою" та "Персебаєю" Сурабая, визнавши їх винними у недбалості, яка спричинила смерть 135 осіб. Про це повідомляє Reuters.

Офіційні особи потрапили під слідство після того, як у жовтні 2022 року на одному з матчів національного чемпіонату відбулися сутички. Під час заворушень місцева поліція використала 45 балончиків сльозогінного газу, який ФІФА забороняє використовувати проти людей та загалом мати його з собою.

Комісія з прав людини в Індонезії встановила, що основною причиною тисняви стало саме застосування поліцією сльозогінного газу, а також велика кількість глядачів. У результаті дій поліції та офіційних осіб на матчі "Аремою" та "Персебаєю" на стадіоні "Канджурухан" у Східній Яві загинули 135 глядачів. Щонайменше 40 жертв трагедії - діти.

Читайте також: Понад 170 людей загинули внаслідок сутичок на чемпіонаті Індонезії з футболу: що сталося

Першими перед судом постали офіційний організатор матчу Абдул Харіс та співробітник служби безпеки Суко Сутрісно. Суд визнав їх винними "через свою недбалість, що призвела до загибелі людей і отримання ними серйозних травм". Харіс отримав 18 місяців ув'язнення, а Сутрісно - 12 місяців. Обидва чиновники також отримали пожиттєву заборону на футбольну діяльність.

Родичі загиблих вважать вирок недостатньо суворим. Батько однієї з жертв зазначив, що термін ув'язнення "недостатній".

"Чому цей вирок такий м'який? Суворий вирок приніс би полегшення моїй дочці, яка перебуває в іншому світі", - сказав батько однієї з жертв трагедії.

Суд засудив до ув'язнення організаторів матчу у Індонезії через загибель 135 вболівальників
Церемонія прощання із загиблими на стадіоні. AP Photo/Rizki Dwi Putra

Окрім Харіса та Сутрісно підозри у тих же порушеннях отримали три співробітники місцевої поліції. Їхні справи будуть розглянуті пізніше.

Що відомо про трагедію

  • Після трагедії на матчі "Арема" та "Персебая", яка сталась 1 жовтня 2022 року, чемпіонат Індонезії був призупинений і відновився 5 грудня того ж року.
  • Міністерство оборони й безпеки Індонезії заявило, що під час матчу на стадіоні перебувало більше людей, ніж передбачає кількість місць: замість 38 тисяч із квитками пройшли 42 тисячі.
  • ФІФА заявила, що вводитиме санкції проти місцевої федерації футболу, а співпрацюватиме з нею для реформування системи безпеки на матчах чемпіонату Індонезії.
На початок