Оцінюють у 315 млн грн: державі повернули частину берега Дніпра на Київщині

Оцінюють у 315 млн грн: державі повернули частину берега Дніпра на Київщині

Оцінюють у 315 млн грн: державі повернули частину берега Дніпра на Київщині
Берег річки Дніпро у Києві. Річка Дніпро біля парку "Наталка" у Києві. Фото: УНІАН

У державну власність повернули частину берега на річці Дніпро в смт Козин на Київщині. Вартість ділянки у 8 га оцінюють у понад 315 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Київська обласна прокуратура.

Частина берега Дніпра розташована в межах Козинської селищної ради і належить до земель водного фонду. Ця ділянка повинна перебувати виключно у державній чи комунальній власності.

"Проте на підставі розпорядження райдержадміністрації була протиправно відведена у приватну власність громадян для ведення селянського господарства. У подальшому ці землі внесені до статутного капіталу юридичної особи, пов’язаної з народним депутатом України", — йдеться в повідомленні.

Прокурори відстояли в апеляції повернення земель у державну власність.

Що відомо про інші земельні оборудки на Київщині

На Київщині групу посадовців викрили на махінаціях з приватизацією землі. Підробивши документи і підписи пайовиків підозрювані незаконно розпаювали 209 гектарів землі.

Господарський суд Київської області скасував рішення про державну реєстрацію прав на земельні ділянки Фастівщини, вартість яких понад 900 мільйонів гривень. Їх повернули державі, а саме Київській обладміністрації.

Цей же суд повернув державі землі природно-заповідного фонду на території Чернечого лісу в Обухівському районі. Їхня вартість сягає близько 440 мільйонів гривень.

У власність держави повернули ділянку ландшафтного заказника "Бориспільські острови" на Київщині, вартість якої понад 200 мільйонів гривень.

У Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка". Правоохоронці розслідували можливе незаконне привласнення причалів, дамб та острова.

Читайте також

Два столичні адвокати привласнили майно на понад 400 млн гривень. Справа дійшла до суду

Підробив документи на землю: на Київщині судитимуть в.о. голови сільради

Вибір редакції

На початок