Конфлікт навколо реорганізації 5-ої міської лікарні Запоріжжя: що відомо та позиції сторін

Конфлікт навколо реорганізації 5-ої міської лікарні Запоріжжя: що відомо та позиції сторін

Конфлікт навколо реорганізації 5-ої міської лікарні Запоріжжя: що відомо та позиції сторін
Дмитро Івченко | Петро Риженко . Фото: Колаж Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі продовжується протистояння персоналу медичного закладу КНП "Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги" ЗМР (5-та міська лікарня) та Запорізької міської ради через рішення про реорганізацію медзакладу шляхом приєднання до КНП "Міська лікарні №6". Конфлікт загострився після підписання секретарем міськради Анатолієм Куртєвим розпорядження про відсторонення від виконання обов'язків директора 5-ої лікарні Дмитра Івченка та призначення виконувачем обов'язків Петра Риженка. В ситуації, що склалася навколо реорганізації медзакладу, розбиралося Суспільне.

Реорганізація 5-ої міської лікарні Запоріжжя

Третього березня 2023 року Запорізький окружний адміністративний суд скасував рішення міської ради від 19 грудня 2022 року про реорганізацію медичного закладу КНП "Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги" ЗМР шляхом приєднання до "Міської лікарні №6".

Про це третього березня повідомили на сторінці 5-ої міської лікарні у Facebook.

лікарня
Скриншот рішення Запорізького окружного адміністративного суду. Фото: Fb/5 Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м.Запоріжжя

За словами начальниці юридичного відділу медзакладу Олени Шитікової, рішення скасовано, проте відповідач може подати апеляцію у строки, встановлені законом:

"Цей строк спливає, ми рахували, десь 7 квітня. Ми чекаємо, якщо не буде подана апеляційна скарга, то рішення суду вступає у законну силу та скасовує рішення міської ради, якщо ж буде подана апеляційна скарга, то надалі вона буде розглядатися в Апеляційному суді міста Дніпро".

Пристрасті навколо 5-ї міської лікарні Запоріжжя
Олена Шитікова, начальниця юридичного відділу 5-ої міської лікарні. Фото: Суспільне Запоріжжя

У рішенні Запорізького окружного адміністративного суду зазначається, що одним з представників позивача виступає Петро Риженко (тобто, саме Петро Риженко виступив проти реорганізації лікарні). Згідно з розпорядженням секретаря міської ради, саме його призначили виконувачем обовязків директора 5-ої міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Запоріжжя замість Дмитра Івченка.

Пристрасті навколо 5-ї міської лікарні Запоріжжя
Скриншот рішення Запорізького окружного адміністративного суду. Фото: Fb/5 Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м.Запоріжжя

Олена Шитікова повідомила Суспільному, що під час засідання суду 2 березня стало відомо, що Петро Риженко у день свого призначення [28 лютого 2023 року - ред.] подав заяву до суду про залишення позову (проти реорганізації медзакладу) без розгляду:

"Він того ж дня побіг до суду та за своїм підписом, без реєстрації в канцелярії, на іншому бланку, який затверджений в лікарні, він швиденько подав заяву про залишення позову, за який бореться весь колектив, щоб не реорганізовували лікарню".

Суспільне намагалося отримати коментар стосовно подання заяви про залишення позову без розгляду у самого Петра Риженка, проте він відмовився коментувати телефоном:

"Якщо у вас є запитання, напишіть мені їх попередньо домовимось про зустріч. Спілкуватися [телефоном] не маю часу".

Для підтвердження факту подання Петром Риженком заяви про відкликання позову, Суспільне звернулося безпосередньо до Запорізького окружного адміністративного суду. У відповідь нам надали інформацію, що дійсно 02.03. 2023 року до канцелярії суду надійшла заява від КНП "Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги" ЗМР про відмову від позову, підписана в.о. директора Риженком П.О.

Проте, розглянувши наведені обставини, 03.03.2023 суд виніс ухвалу у справі №280/6959/22, згідно з якою у прийнятті відмови КНП "Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги" ЗМР від позову та закритті провадження у справі відмовлено.

В обґрунтувальній частині зазначено, що заява про відмову від 02.03.2023 носить лише суб`єктивне волевиявлення однієї особи та суперечить позиції трудового колективу щодо загальної незгоди з оскаржуваним рішенням Запорізької міської ради № 70 від 07.12.2022.

Протистояння щодо призначення нового директора 5-ої міської лікарні. Хронологія подій

28 лютого 2023 рік

Згідно з розпорядженням №422 к/тр, підписаним секретарем міської ради Анатолієм Куртєвим, Дмитра Івченка відсторонили від виконання службових обов'язків директора КНП "Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги" ЗМР з 28 лютого.

Пристрасті навколо 5-ї міської лікарні Запоріжжя
Розпорядження А. Куртева від 28.02.2023 року №422 к/тр ч.1. Фото: Скриншот з відео п'ята редакція від 7 березня 2023 року.

Згідно з розпорядженням, тимчасовим виконувачем обов'язків директора КНП "Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги" ЗМР із 28 лютого призначили Петра Риженка.

Пристрасті навколо 5-ї міської лікарні Запоріжжя
Розпорядження А. Куртєва від 28.02.2023 року №422 к/тр ч.2. Фото: Скриншот з відео п'ятої редакції від 7 березня 2023 року.

3 березня 2023 рік

Третього березня співробітники аварійно-рятувальної служби “Кобра” пошкодили двері адмінкорпусу та кабінету директора Запорізької міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги, оскільки Петро Риженко не міг потрапити до свого кабінету. Тоді він прокоментував ці події так:

"Протягом двох днів ми зіштовхуємося з тим, що відсторонена від виконання обов'язків особа, а саме Дмитро Івченко, блокує службові приміщення лікарні".

Пристрасті навколо 5-ї міської лікарні Запоріжжя
Петро Риженко, тимчасово призначений директор 5-ої лікарні. Фото: Суспільне Запоріжжя

Натомість Дмитро Івченко зазначив:

"Ніяких підстав я не отримав. Нічого не було надано, вони мені нічого не пред’явили і не залишили".

Пристрасті навколо 5-ї міської лікарні Запоріжжя
Дмитро Івченко, директор 5 лікарні, якого відсторонили від посади. Фото: Суспільне Запоріжжя

7 березня 2023 рік

Сьомого березня Петро Риженко в черговий раз спробував потрапити до кабінету директора, проте медичні працівники лікарні перешкоджали йому це зробити.

До адміністрації Петро Риженко зміг потрапити знов за допомогою аварійно-рятувальної служби “Кобра”.

Суспільне звернулося до заступника міського голови Запорізької міської ради Анатолія Васюка з проханням прокоментувати розпорядження №422 к/тр про відсторонення Дмитра Івченка:

"Підставою для відсторонення стало подання від Нацполіції по складенню 18 протоколів про корупцію й, відповідно, це подання зайшло на виконувача обов’язків міського голови Анатолія Куртєва. Він, відповідно, прийняв розпорядження щодо відсторонення від виконання службових обов’язків Дмитра Івченка на період розгляду у суді цих протоколів".

Конфлікт навколо реорганізації 5-ої міської лікарні Запоріжжя: що відомо та позиції сторін
Анатолій Васюк, заступник міського голови Запорізької міської ради. Фото: Суспільне Запоріжжя

На прохання Суспільного розповісти конкретніше про зміст цих 18 протоколів про корупцію посадовець відповів відмовою:

"Я не можу сказати. В нас є лише подання про складення таких протоколів, але по суті ми не маємо такої інформації й не можемо її коментувати".

Також Анатолій Васюк зазначив, що на період відсутності основного керівника медзакладу тимчасовим виконувачем обов’язків директора КНП "Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги" ЗМР затверджено Петра Риженка.

Враховуючи всі отримані дані, Суспільне звернулося до Національної поліції з запитом надати інформацію:

1) чи відкриті кримінальні/адміністративні провадження на посадову особу, директора медичного закладу Дмитра Івченка?

2) якщо так, то скільки таких проваджень і що попередньо інкримінують посадовцю?

Наразі Суспільне очікує відповіді від компетентних органів у визначений Законом термін.

Під час підготовки матеріалу, а саме 14 березня, була здійснена ще одна спроба Петра Риженка потрапити до кабінету директора медзакладу.

Читайте також

Скандал навколо посади директора Запорізької міської лікарні продовжується

У Запорізькій міській лікарні скаржаться на захоплення кабінету директора

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок