Протестувальники штурмують парламент Грузії, поліція застосовує водомети і сльозогінний газ

Протестувальники штурмують парламент Грузії, поліція застосовує водомети і сльозогінний газ

Грузія, поліція, протестувальник
Грузинська поліція затримала протестувальника під час протесту біля будівлі парламенту Грузії 8 березня 2023 р. Фото: Associated Press

У Грузії протестувальники проти законопроєкту про "іноагентів" знову почали штурм парламенту, після того, як правляча партія відмовилася відкликати закон і звільнити затриманих мітингарів. Про це повідомляють Georgian Public Broadcasting та Грузія Онлайн.

Лідер грузинської опозиційної партії "Стратегія Агмашенебелі" Георгій Вашадзе закликав протестувальників оточити будівлю парламенту і оголосив ультиматум владі — відкликати законопроєкти про "іноагентів" і звільнити затриманих учасників протестів.

Як зазначив Вашадзе, владі на виконання вимог дається 1 година, після якої громадськість буде проінформована про подальші кроки.

Учасники акції проголосували за таке рішення піднятими руками.

За інформацією телеканалу, Вашадзе також додав, що наступні кроки та вимоги будуть оголошені найближчим часом.

Тим часом голова парламенту Грузії Шалва Папуашвілі вже надіслав листа президенту Венеціанської комісії Клер Базі-Малорі з проханням розглянути законопроєкти про "іноагентів".

Не отримавши реакції на свої вимоги, протестувальники вишикувалися навколо парламенту – біля чорного входу і бічних входів. Вони почали розхитувати огорожі з бічних входів, стукати по парканах, запалювати фаєри, димові шашки і кидали петарди. Учасники мітингу побили вікна у будівлі парламенту та закидали правоохоронців камінням.

Протестувальники Грузії феєрверк
Протестувальник використовує феєрверк під час сутичок з поліцією біля будівлі парламенту Грузії 8 березня 2023 р. Фото: Associated Press

Силовики озвучили попередження та почали відганяти протестувальників від службових входів, застосовують водомети, сльозогінний газ і перцевий спрей.

Крім того, поліція знову почала затримувати протестувальників.

Що відомо про протести у Грузії

7 березня у Грузії розпочалися масові мирні протести через підтримку парламентом законопроєкту про "іноагентів", ініційованого грузинською партією "Сила народу".

У ніч проти 8 березня спецназ розігнав учасників акції протесту. Силовики повністю зайняли територію, прилеглу до парламенту, застосовуючи водомети та сльозогінний газ. Також відбулися затримання. За даними МВС, затримали 66 людей.

До цього президентка Грузії Саломе Зурабішвілі записала відеозвернення у якому підтримала протестувальників проти законопроєкту щодо виявлення "іноземних агентів". Вона пообіцяла накласти вето на документ, ухвалений парламентом у першому читанні.

Протести у Тбілісі, проти ухваленого напередодні у першому читанні закону "про іноземних агентів" які розпочалися у 7 березня відновилися 8 березня.

8 березня масові протести продовжилися. На цей час відомо про затримання 66 людей.

Що відомо про "закон про іноагентів"

Закон про "іноагентів" фактично є аналогом закону, ухваленого в Росії. Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, надаватимуть статус "агентів іноземного впливу". Реєструвати іноагентів має прокуратура, а не служба держреєстру. Для фізичних осіб за порушення закону передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, для юридичних — штраф.

7 березня парламент Грузії прийняв цей закон у першому читанні.

Читайте також

Україна солідарна із грузинським народом на тлі подій у Тбілісі — МЗС

"Він написаний під диктовку Москви". Президентка Грузії підтримала протестувальників проти закону про "іноагентів"

Вибір редакції

На початок