У КМВА відповіли, коли скоротять комендантську годину у Києві

У КМВА відповіли, коли скоротять комендантську годину у Києві

У КМВА відповіли, коли скоротять комендантську годину у Києві
Київ. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

У Києві поки не будуть скорочувати комендантську годину. Про це заявив очільник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко в коментарі "ТСН.ua".

У січні на сайті Київради зареєстрували петицію про зменшення комендантської години у столиці. Звернення набрало необхідну кількість підписів, тож міська влада має її розглянути.

Голова КМВА зазначив, що нинішні обмеження обґрунтовані безпекою громадян та сприяють виконанню бойових чи службових завдань ЗСУ і правоохоронців.

Рішення про скорочення має ухвалити військова адміністрація спільно із командуванням Угруповання сил і засобів оборони Києва, якщо отримають для цього всі підстави. Тоді киян про це обов'язково повідомлять.

"Прошу усіх поставитися з розумінням, бо війна не закінчилася. Загрози для столиці і її мешканців досі існують. І якщо Київ з кожен місяцем стає все більш безпечним – то це заслуга усіх структур, сил і відомств, які щоденно працюють задля вашої безпеки! І якщо для захисту і спокою людей нам потрібно буде притримуватися визначеної комендантської години – ми будемо це робити", — підсумував Попко.

Що відомо про комендантську годину у Києві

У Києві створили комендатуру наприкінці березня, аби забезпечити необхідні заходи під час введення комендантської години та встановлення режиму світломаскування.

Щодня у Києві діє комендантська година з 23:00 до 05:00. У цей час заборонено перебувати на вулиці, але можна дійти до найближчого укриття у випадку оголошення повітряної тривоги. Переміщатись містом на транспорті чи пішки без спецперепустки заборонено. Порушників затримуватиме поліція.

З 1 вересня у столиці діють нові перепустки для пересування автотранспорту в комендантську годину. Вони мають складнішу систему захисту, ніж попередні.

Читайте також

Пам’ятник розстріляному воїну замість Леніна — кияни збирають підписи під петицією

У Києві стартував проєкт "Швидка допомога": збирають гроші на заміну медичних авто, знищених росіянами

На початок